Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1456
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1456
Název:Cizinec v noci
(Fremde in der Nacht)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1144 NGL = 4731
Návštěva na transmiterové stanici - Sluneční soustava zmizela
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Terranec se z nouze musí stáhnout

Atlan - Arkonidan se vydává na průzkumnou operaci

Maynti Herkrol, Ali Ben Mahur a Aaron Silverman - členové posádky KARMINY

Yart Fulgen - černý pasažér bude objeven

Po bloudění Mléčnou dráhou se Perry Rhodan1) s KARMINOU 9. září 1144 NGL přiblíží ke Sluneční soustavě. 198 světelných dnů od Slunce je objeveno dvacet milionů kilometrů veliké pulzující hyperenergetické pole eliptického tvaru, které vykazuje podobnost s transmiterem a které se rychlostí světla vzdaluje od Sluneční soustavy. Když se KARMINA přiblíží k jeho centru, náhle Sluneční soustava opticky zmizí, ale hyperenergeticky je nadále zaměřitelná. Sato Ambush se domnívá, že jako Strážní díra nazvaný fenomén je pozůstatkem experimentu, který byl proveden před šesti a půl měsíci, zatímco on s Rhodanem pronikl chronopulzním valem na Kyon2). Přílet padesáti hrbolovitých lodí Cantarů donutí KARMINU k útěku.

14. září dorazí KARMINA na Sisyphos, kde byly mezitím téměř dokončeny opravy CIMARRONU. Roi Danton oznamuje, že před třemi dny objevil velkoloď typu ODIN3) a přijal radiogram, ve kterém Galbraith Deighton zve Rhodana na prostředek listopadu k setkání v systému Orion-Delta, v domově Topsiderů4). Zatímco Rhodan zůstává na Sisyphosu, odletí Ali Ben Mahur a Aaron Silverman s KARMINOU 20. října ke světu Heleios. Tam na ně čeká Atlan, kterého před třemi týdny vysadil Icho Tolot v novém hlavním stanu WIDDERU. Zdejší podzemní základna byla již v roce 455 NGL Homerem G. Adamsem založena jako tajná kancelář Kosmické hanzy bez vědomí NATHANA. Ukáže se, že kosmická stanice, kterou zaměřila KARMINA před útěkem ze Slunečního soustavy, je Adamsovi už dlouho dobu známa jako sluneční transmiter. Šéf WIDDERU toto dosud vědomně zatajoval, aby Rhodana a Atlana uchránil před odvážnou akcí, zejména když se několika agentům WIDDERU nepodařilo přes tento transmiter do Sluneční soustavy. Ze svého působení na Stiftermannu IIIYart Fulgen, že stanice byla naposledy použita cantarským mluvčím Mursatsholem.

Aby ho zajali, vydává se CIMARRON, MONTEGO BAY a KARMINA 21. října ze Sisyphosu ke Sluneční soustavě. Zatímco Atlan, Silvermann, Ben Mahur a Fulgen 26. října zkoumají na druhé straně dráhy Pluta umístěnou kvadratickou základnu transmiteru, stane Sluneční soustava několikrát nakrátko opticky a zaměřovači neviditelná a nakonec se znovu objeví. S jevem, který je svým energetickým výdejem podobný vybudování Antitemporálního slapového pole5), Sluneční soustava nakonec definitivně zmizí. Rhodan, který se space-jetem zaujal pozici stranou ostatních lodí, protože doufal, že záření jeho buněčného aktivátoru by neznámého nepřítele mohlo přimět k útoku, se vrací zpět na CIMARRON. Transmiterová báze, která se ukáže být opuštěná, je najednou překlenuta zářící kopulí, a Atlan a jeho společníci se mohou zachránit v KARMINĚ jen chvilku předtím, než stanice exploduje.