Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1440
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1440
Název:Krycí jméno Romulus
(Deckname Romulus)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1144 NGL = 4731
Říkají si WIDDER - jsou bojovníky za svobodu galaxie
Hlavní postavy románu:

Aribo - mladý odbojář

Iratio a Mory - dva agenti z Plophosu

Awarin - Nakk

Galbraith Deighton - nesmrtelný rozřeší záhadu

Romulus - šéf WIDDERU

Ve stanici Polární záře na 39. planetě Vegy zkoumají vědci WIDDERU mnoho forem počítačových virů vytvářených Virovalem, kromě jiné také Paramag-Alfa-Viry objevené ve stejnojmenném sektoru1). Velitel Polární záře, z Cutta, planety na okraji M 3, pocházející Aras Ephemer už učinil objev, že Mléčnou dráhu obklopující radioval, který veškeré rádiové vlny deformuje, odráží a přesměrovává, je vytvářen gigantickou černou dírou v galaktickém centru. 5. března 1144 NGL přijme Polární záře zprávu týmu 700 o Yart Fulgenově nálezu a předá jí dále do hlavního stanu WIDDERU na Arheně. Odtamtud za několik málo hodin přijdou instrukce na opuštění základny a space-jet odveze tým Polární záře a z Ferrolu na planetoid uprchnuvší bojovníky za svobodu a odveze je na Arhenu, kde se připravuje »operace průlom«2).

Mezitím pozorují agenti, kteří se s ELYSIAN zdržovali pět dnů na okraji systému Eugaul3), jak se vynořuje tisíc metrů dlouhá a dvě stě metrů široká kosmická tvrz ORION-738. ELYSIAN se dá naoko spoutat tažnými paprsky. Aribo se přitom mimochodem dostane do moci Nakka Awarina, který pevnosti velí. V rozhovoru s Arasským klonem zmíní Nakk, že Sluneční soustava je uzavřena. Mory a Iratio proniknou tajně do pevnosti a převezmou kontrolu, ale Awarin včas ochromí celou syntroniku. Zatímco agenti WIDDERU čekají na Romuluse, svého tajného velitele, objeví se překvapivě Galbraith Deighton, který se stal droidem4), se speciální jednotkou Hyguphotů v transmiteru pevnosti a překoná je. Jen Iratio se s Awarinem jako rukojmím opevní v ELYSIANU. Když Romulusova QUEEN LIBERTY přiletí k ORION-738, odletí jí naproti, ale ELYSIAN je sestřelen pevností5), která zároveň dvou set metrovou vlajkovou loď šéfa WIDDERU připoutá k sobě. Dojde k boji, který ale Deighton v přesvědčení, že Romulus je identický s Geoffry Abelem Waringerem6), přeruší. Přesto se Geighton bezvýsledně domáhá rozhovoru s Romulusem, který svou tvář stále skrývá za kmitajícím polem a jehož pravou identitu kromě Varia-500 a několika zasvěcenců zná jen jeho z Lokvorthu pocházející družka Serena. Když šéf WIDDERU vyzve droida, aby se svým buněčným aktivátorem prokázal být skutečným Deightonem, objeví se dvě lodě Cantarů a QUEEN LIBERTY musí uprchnout7).

S pomocí Ephemerovým týmem vyvinutých virofágů překoná QUEEN LIBERTY Viroval a setká se na Pallu (Kyon) v systému rudého slunce Drya (Thora) s CIMARRONEM a BLUEJAY. Romulus odloží masku a nechá se poznat jako Homer G. Adams. Bývalý šéf Hanzy vypráví svých přátelům, že valy byly vybudovány brzy po jejich pádu do černé díry Perseus8). Když on sám tehdy na sběrném bodě Tarkanské flotily pátral po nezvěstných, rozhodl se ztratit, aby nepadl jako jiní galaktikové za oběť Cantarům9). O jejich hierarchii a motivech toho WIDDERU není mnoho známo. Adams ví pouze to, že Cantarové, Nakkové a NATHAN uzavřeli cosi na způsob Triumvirátu. Dříve než QUEEN LIBERTY, CIMARRON a BLUEJAY vyrazí k Arheně, prozradí Adams na Reginald Bullův dotaz ohledně osudu Vanity Fair10), že těhotná žena zmizela ještě před definitivním uzavřením Mléčné dráhy11).