Perry Rhodan 1439 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1439
Název:Agenti nepláčou
(Agenten weinen nicht)
Autor:K.H. Scheer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1144 NGL = 4731
Informace pro podzemí - spáč se stává aktivním
Hlavní postavy románu:

Yart Fulgen - spáč se stává aktivním

Ralt Nestur - colonel na kariérním žebříčku

Cristin Sarlann - Yartova přítelkyně

Ondri Nettwon a Aktet Pfest - dva agenti WIDDERU

Tauro Kasom - Ektopode

V roce 1115 NGL je na Daormeynu narozen Yart Fulgen jako syn plophosanského vědce, který byl vypovězen na ghettový svět, protože odmítnul obětovat špatně naklonované tvory při zbraňové zkoušce. V šesti letech byl oddělen od svých rodičů a od té doby vysoce inteligentní Fulgen studuje ve státním institutu sociologii a statistiku. Když v jedenadvaceti letech díky podpoře terranského zásobovacího důstojníka Ralta Nestura dostane status diplomata mezi cantarskou vrchnosti, opustí Fulgen trestaneckou planetu a vstoupí do služby na Stiftermannu III, třetí planetě rudého slunce Bedden2), která je nejdůležitější základnou Galaktika. Později tam Nestur obsadí přední pozici ve službě Umsorgungu, obávané tajné služby.

Sedm let stráví Fulgen, který byl již na Daormeynu informatikem WIDDERU obeznámen se skutečnou situací v Mléčné dráze, jako spící agent WIDDERU na planetě Stiftermann III, jehož obyvatelé se nacházejí pod neustálou kontrolou logobintského systému. Koncem února 1144 NGL předá nepodařený biont Takks, chiméra s tělem novofundlanďana a tváří a rukama člověka, která je Fulgenem zdržena jako zdánlivě neinteligentní domácí zvíře, a která tajně působí jako posel mezi statistikem a jeho podřízenými, výzvu k setkání s kontaktním mužem WIDDERU. Fulgenův podřízený je ale zpacifikován hyguphoty ze služby Umsorgung a zastřelí sám sebe.

27. února se Fulgen a jeho přítelkyně Christin Sarlaan při ilegálním pátrání v planetárním centrálním počítači, že Daarshol a Pedrass Foch ve space-jetu1) přistáli na Stifermannu III3) a že dvě kosmické lodě zvenčí proletěly chronopulzním valem a uvízli mezi valy v sektoru Drya-Pallu4). Protože to znamená, že na druhé straně chronopulzního valu existuje život a že třetím valem lze proniknout, je tato informace přísně tajena. Přes kódové slovo GORAŠIN5) aktivuje Fulgen poté pikosyn svého podřízeného, který mu Takks doručil, a dozví se, že má navštívit kongres na Ferrolu6). Druhého dne předá Cantaro Bolvershol, Dokonalý mluvčí rady Umsorgungsu, statistikovy NATHANOVU pozvánku na sympozium na jedné z planet Vegy, a Fulgen okamžitě odletá s arkonidským kulovým křižníkem TAMAN. Že se letu účastní také Ektopode Tauro Kasom, Fulgena znepokojí, protože z Ertrusanů vytvoření multicyborgové, jejichž těla se dají rozebrat na samostatné moduly, jsou obávanými lovci pod velením Cantarů.

Ihned potom co Fulgen 3. března přistane na Ferrolu, pronikne k němu plophoská agentka WIDDERU Ondri Nettwon jako Invitro-hosteska, zabije ferronského důstojníka Umsorgungsu, který ho hlídal, a odvede ho spolu se svým kolegou k supertěžkému Aktet Pfestovi, do tajného úkrytu jejich organizace, která je ferronském světě skryta za multimediální společností. Šokovaně se Fulgen dozví, že Christin Sarlaan, která byla rovněž agentkou WIDDERU, se s Takkem změnila na energii, aby zahladila všechny stopy. Fulgenův senzační objev je přes rádio vyslán na základnu Polární záře.

5. března musí agenti WIDDERU unáhleně prchnout do jiného základny, protože Hyguphoti tajné služby na jejich základnu zaútočí. Přes rádio sdělí Kasom, že služební zbraň, kterou dal Nestur Fulgenovi, obsahuje naváděcí zařízení. Když Nestur, který již na Stiftermannu III pojal vůči Fulgenovi podezření a statistika sledoval, zaútočí, nasadí Ektopode svých devět modulů, aby WIDDERU zajistil ústup. Hlavový element, který jako jediný boj přežije, obsahuje Varia-500, který s mozkem ze slavné rodiny Kasomů7) pocházejícího Ertrusana uzavřel symbiózu, když jeho tělo bylo zneužito Cantary. Oznamuje, že Bolvershol, kterému Nastur nedůvěřoval, poslal Ektopod na Fulgena. Agenti s Fulgenem a hlavou Kasoma uprchnou transmiterem k osamělému planetoidu v soustavě Vega.

Aktuální data:
4.12.2021
1566 před NGL
34. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459552.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!