Perry Rhodan 813 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 813
Název:V proudu věčnosti
(Im Strom der Ewigkeit)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:BARDIOC
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3584
Setkání s ID - Ernst Ellert, Bezčasý, se opět vrací
Hlavní postavy románu:

Ernst Ellert - teletemporarier se vrací zpět

ID - superbytost z Poutníku vysílá Ernsta Ellerta

Gorsty Ashdon - host v Ellertově těle

Thorn Kersten a Forrest Palcot - dva politikové ze Stiftermann III

Marc - velitel kosmické lodi GAVÖKu

Carol van Dyker a Kortanger Tak - agenti NEI

Poté, co po cestě na okraj vesmíru v troskách planety Dreibeiner našel rozhodující informace1), dorazilo vědomí Ernsta Ellerta2) po dlouhé cestě domů do Sluneční soustavy. Protože tam nenajde Zemi, převezme nakrátko penzionovaného důstojníka Solární flotily, který žije na Titanu, a dozví se tak, co se stalo1). Ellert se nechá odeslat Twin-Sol slunečním transmiterem3), vrací se ale, protože ani v »Maelstromu hvězd«4) nenalezne Zemi. Tam se Ellert kvůli energetickému sání dostane dočasně do těla Kershyll Vannea, který na PLEYST sleduje larské manipulace s hvězdou Beta dvojslunce Arcur. Ellert cítí, že Koncept souvisí s ID, nedojde ale k žádnému skutečnému kontaktu, protože sedm osobností, které Vanneovo tělo obývají, se cizímu vědomí brání. Ellert je pak přiváben do rezervoáru, ve kterém se nacházejí IDem zachycená terranská vědomí, které čekají na to, aby převzali nové umělé tělo. Superinteligence informuje Ellerta o osudu Země a pošle ho s tělem 35 až 40 let starého muže k Julianu Tifflorovi do Mléčné dráhy. Aby unikla stísnění v hyperprostorovém rezervoáru, pronikne také vědomí dvanáctiletého Gorstyho Ashdona, technicko-fyzikálního génia, do Ellertova nového těla. Ellert si ale není jistý, zdali ID chlapce neúmyslně sám nevyslal.

Koncept Ellert/Ashdon se nematerializuje, jak se očekávalo, na Gäa, ale na Stiftermann III, třetí planetě velkého rudého slunce Bedden. Tam se 432 posledních obyvatel bývalé terranské kolonie hádá o tom, zda mají opravit obranné pevnosti planety nebo zda takovéto opatření vyprovokuje útok Supertěžkých. Vůči osadníkům tvrdí Ellert/Ashdon, že se na jejich planetu dostal při útěku před Supertěžkými. Zatímco opoziční vůdce Forrest Palcot považuje cizince za špiona Larů, který musí být zneškodněn, radí starosta Thorn Kersten vyčkat, nechá ale Koncepta zavřít do sklepa obecního domu téměř vymřelého města Stonoc. Když loď GAVÖKu GOR, akonská kulovitá loď o průměru sto metrů, které velí terranský dobrodruh Marc, a jejíž posádka je tvořena Akonany, Skokany a Bluesany, přistane na Stiftermann III, aby ze zbytků kolonie narektrutovala posádku, podaří se Konceptovi uprchnout. Palcot ale Ellert/Ashdona znovu zajme a planetu5) tak musí opustit jako zajatec na palubě GOR.

Ellert/Ashdon se znovu osvobodí a přinutí kapitána GOR, odletět do 185 světelných let od Beddenu vzdálené soustavy Koppner a vyslat radiogram na bývalou stanici USO MOSA-sever 444, která je skryta v troskách mezi oběžnými drahami obou planet slabého rudého slunce Koppner. Koncept přejde na palubu stanice a oba agenti NEI Carol van Dyker a Kortager Tak, kteří se v ní zdržují, informují Juliana Tifflora o návratu Ernsta Ellerat6).

Aktuální data:
22.1.2022
1565 před NGL
3. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459601.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál