Perry Rhodan 670 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 670
Název:Hyperprostor se láme
(Der Hyperraum bricht auf)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
DINO-55 mezi budoucností a věčností - operace s myšobem Guckym
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor nařídí závažný test

Gucky - myšob navštěvuje kosmickou loď Larů

Balton Wyt, Irmina Kotčistovová a Dalaimoc Rorvic - členové sboru mutantů a Guckyho průvodci

Nara Malinovová - velitelka riskantní operace

Baryl-Torn a Weyh-Toak - dva larští vědci

Sluneční transmiter, který vznikl ze Slunce a z trpasličího slunce Kobold, vzdáleného od něj 21.667 milionů kilometrů, dostal název Twin-Sol. 19. listopadu 3459 bude antitemporální slapové pole odpojeno, aby pod vedením astronoma dr. Ari Fiola a 5D specialisty profesora Turboschewskiho mohl být do Archi-Tritrans přenesen flotilní tender DINO-55 EXP se čtrnácti dobrovolníky na palubě pod velením majora Nary Malinovové. Tender se ale nerematerializuje, přijme polomateriální formu. Po znovuzapojení ASP se vytvoří světelná trubice a odvede z DINO-55 EXP energii do hyperprostoru, která se přemění na hmotu.

Kosmická stanice Observer I, přestavěný osmi set metrový kulovitý křižník experimentálního komanda, která zaujala pozici mezi Merkurem a Koboldem, odlétá s Perry Rhodanem, Guckym, Baltonem Wytem, Irmínou Kotčistovovou a Dalaimocem Rorvicem na palubě k flotilnímu tendru, který jak se zdá, se proměňuje na trpasličí slunce. Gucky se teleportuje do blízkosti DINO-55 EXP a telepaticky zjistí, že lidé v jeho vnitřku jsou ještě naživu. Nemůže ale skočit na palubu tendru. Protože energetická trubice je vidět i mimo ASP a tak Larům dává možnost, vletět do ní s jejich SVE-křižníky, opustí Gucky, Balton Wyt, Irmína Kotčistovová a Dalaimoc Rorvic v ultrabitevní lodi MEINENDORF pod velením plukovníka Tronc Massata Sluneční soustavu přes temporální propust. Ze space-jetu se teleportuje myšob a ostatní tři mutanti do jednoho SVE-křižníku, který se právě připravuje na to, aby skrz energetickou trubici pronikl do Sluneční soustavy. Zatímco čtveřice přemůže posádku Supertěžkých a oba larské vědce Baryl-Torna a Weyh-Toaka, proletí SVE-loď trubicí do vnitřku flotilního tendru, který se ale obrovsky zvětšil.

Larský křižník, který nepřetržitě potřebuje čerpat energii z hyperprostoru, se nyní začne smršťovat a nakonec se zcela rozloží. Na radu Baryl-Torna, kterému je jasné, že přenos DINO-55 EXP selhal proto, že vyrovnávací obvody v impulzovém modulačním poli mezi oběma transmitery nezasáhly do přenosu, chce Nara Malinovová zapnout lineární konvertor tendru. Když se tak stane, způsobí ale silné pětidimenzionální gravitační pole Kobolda a Slunce ve spojením s energetickými proudy z hyperprostoru a antitemporálního splapového pole »časové zpětné skoky«, které osoby na palubě tendru na zlomek sekundy rozdělí. Nara Malinovová a její přítelkyně dr. Helta Dorenová se dostanou na terasu svého společného bungalovu u Gošunského jezera a Dalaimoc Rorvic se dostane na pravěkou rekreační planetu Amazon II. Dr. Kiran Bay, šéf vědec DINO-55 EXP, zažije s dalšími členy posádky na palubě průzkumné lodi gravitační bouři. Gucky a Balton Wyt nejsou časovým paradoxem postiženi, ale spatří ve velké místnosti zmenšenou sluneční soustavu a v rozporu s ostatními mají na celou událost jiné vzpomínky.

Po aktivaci Kalupova konvertoru získá DINO-55 zpět svou normální velikost, opustí Sluneční soustavu energetickou trubicí, odhmotní se a rematerializuje se v Archimedes-slunečním trojúhelníku-transmiteru.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál