Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 678
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 678
Název:Zeus roku 3460
(Zeus Anno 3460)
Autor:William Voltz
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - státní maršál potká mýtickou postavu

Goshmo-Khan - profesor má plán

Gucky, Ras Čubaj, Fellmer Lloyd a Takvorian - členové sboru mutantů

Zeus - gigant hledá společnost

Fontain - cyborg

Filz - jeden Willy

S malým záchranným člunem objeví Ras Čubaj a Takvorian po krátkém letu planetu, na které BOX-7149 ztroskotala. Ve fragmentární lodi se právě Willyům podařilo vrátit vyteklou buněčnou plazmu zpět do jejich nádrží.

V blízkosti místa dopadu objeví Gucky a Reginald Bull vápencovou horu, kterou domorodci vyhloubili a přeměnili na skalní hrad. Dají planetě proto jméno Goshmos Castle. Bezprostředně poté napadnou stovky létajících bytostí loď a terranské astronauty s oštěpy a primitivními raketami na střelný prach. Domorodci, které Goshmo-Khan pojmenoval Ohňoletci, si sami říkají Mucierové a svému světu Ellfat. Život jako člověk velkých tvorů, které mají netopýrovitá křídla a hlavy, je ovlivněn neustálým strachem z nemocí a sháněním jídla. Každých sedmnáct let postihne tisíce z nich Schworth, Šedá epidemie, která Mauciery promění ve vražedné bytosti zaslepené vztekem.

Zatímco se Terranci snaží bez krveprolití odrazit vehementně útočící Ohňoletce, vznese se náhle nad skalní hrad dvě stě padesát metrů velká lidská postava s mečem, ve které Reginald Bull pozná zobrazení řeckého pána bohů Zeuse. V interkosmu vysvětlí vousatý kolos, který je Muciery uctíván jako bůh, že už miliony let čeká na návštěvníky, kteří by vyhověli jeho zhýčkaným nárokům. Ani energetické paprsky, ani tuny kamení, které na něj Gucky nechá zřítit, neudělá na Zeuse dojem, který teď Kyborga Fontaina vyšle k Terrancům jako agenta. Dva metry vysoký Fontain má kvadratické, růžové tělo s výstupkovitými senzory na přední straně a čtyři sloupovité nohy, které jsou zakončeny talířovitými chodidly. Kyborg, který je imunní vůči Guckyho parasilám, vysvětlí astronautům, že už musí navždy zůstat na Goshmos Castle, aby Zeusovi dělali společníky a postavy v jeho hrách.

Goshmo-Khanovi se ale podaří Zeusova zdánlivě nepřekonatelného vyslance přemoci. Začne stavět na úvahách legendárního robotika Van Moderse1) a zmanipuluje jednoho Posbije tak, že už nemůže rozlišovat mezi iluzí a realitou. Pomocí Posbie, který sám sebe nakonec vyhodí do vzduchu, rozdráždí vědec Fontaina tak, že si sám vyvine pochybnosti o realitě.

Nejdříve ale Kybor odvede Reginalda Bulla a Rase Čubaje ke kopuli vybudované pro terranské potřeby, kterou Zeus sestavil z plochých kamenných bloků. Když tam nechá odletět i BOX-7149, zorganizuje Zeus na Bullovo přání oslavy pro posádku, při které bude čtyři Mucierů bude působit jako služebníci a otroci.

Když na palubě fragmentální lodi explodují tři Posbiové, kteří propadli Goshmo-Khanově iluzornímu paradoxu, prohloubí se Fontainova iritace. Ze starosti o svého kyborga vyzve Zeus Terrance, aby ho zachránili, ale Fontain nakonec uvěří, že všech, i Zeus a jeho královna, jsou iluze. Odpojí se a roztaví. Aby kyborga pomstil, začne nyní Zeus vrhat ze své hory vznášející se v oblacích, které Bull říká Olymp, blesky k terranské kopuli. Gucky a Čubaj se teleportují do malého člunu, kterou Teleporter a movator zanechal na orbitu a pak odletí na Olymp. Když se Gucky teleportuje na horu, aby tam umístil dvě mikrobomby, Zeus ho zajme. Vysvětlí mu, že asi udělal chybu, když astronauty zajal na planetě, a že chtěl jen jejich přátelství. Nechá zmizet iluzi své boží hory, odloží masku a představí se jako pět metrů velká, hnědá, mravence připomínající hmyzí bytost s dvojitě obvázaným tělem.