Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 698
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 698
Název:Vzpoura na MEBRECCO
(Meuterei auf der MEBRECCO)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1975
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Jsou odpadlíci - hledají nový ráj pod cizím sluncem
Hlavní postavy románu:

Danzien Germell - velitel flotilního tendru MEBRECCO a vůdce vzpoury

Peltpo Papp - první důstojník MEBRECCO

Jasser Kanscho - šéfastronom MEBRECCO a velitel Rhodanových věrných

Kergijin Vasnotsch - Kanschoův asistent

Ashmil Horindolly – šéflékař MEBRECCO

Guide - cizinec vedoucí 20.000 lidí do "ráje"

Zatímco se Terranci v Maelstromu1) začínají domlouvat s Ploohny, má MEBRECCO, flotilní tender třídy DINOSAURUS, s pomocí SPARTAC-teleskopů, jejichž projektory mohou vytvořit energetické zrcadlo o průměru šesti tisíc kilometrů, pátrat po pozici Mléčné dráhy. 7. května 3460 vyzve velitel MEBRECCO, plukovník Danzien Germella, svoje dvacetitisíci členné mužstvo k povstání proti Perry Rhodanovi, kterému vytýká, že v poslední době spáchal mnoho chyb a že se odcizil od ostatních Terranců. Germell navrhuje, aby na vhodné planetě založili nový stát.

Ve stejný den vnikne podivná cizí bytost, která bez obtíží projde pancéřovými stěnami, do MEBRECCO a zabije neúmyslně několik členů posádky.

Přestože Jasser Kantcho, šéfastronom MEBRECCO, mezitím objevil Mléčnou dráhu, dá Germell rozkaz odletět k okraji nejbližší galaxie, která je vzdálena jeden a půl miliónu světelných let od Země. Pro Germellův plán se vysloví 68.7 procent posádky. 18.4 procenta odpůrců se přidá ke Kantchovi. Jeho pokus o opuštění tendru společně s dalšími Rhodanovi věrnými v pomocných člunech a vrátit se k Zemi, je ale násilně překažen. Při tom dojde k dalšímu smrtelnému setkání s cizincem, který se podle kosmopsychologa Kergijin Vasnotscha snaží ve skutečnosti o to, být prostředníkem mezi bojujícími stranami. Vasnotschovi se podaří domluvit se s tvorem, jehož dlouze protažené, nepravidelně formované a částečně fialově, částečně zeleně zbarvené tělo má osm nitkovitých nohou s vroubkovanými chodidly a vějířovité a spirálovité ruce. Na dvou tenkých krcích sedí cizorodá hlava s řadou očí. Protože Terrancům nabízí, že je odvede k ráji, nazvou ho Guide.

Převezme kontrolu nad řízením MEBRECCO a obrátí tender ke třetí planetě žlutého slunce. Dvacet tisíc členů posádky tendru se usídlí na Zemi podobném světě nazvaném Paradise, ale po čtyřech týdnech padne město kolonistů Paradise-City, které se nachází jen třicet kilometrů od tři tisíce metrů vysoké, modrostříbrně se třpytící hory, za oběť záplavové vlně. Tisíce lidí se utopí. O další čtyři týdny později se vyskytnou mezi kolonisty symptomy záhadné nemoci. Z pacientů, jejichž kůže se namodrale zbarví, vycházejí parapsychické impulzy, které směřují k modrým horám. Kromě toho mezi kolonisty vpadne 1. června žravý hmyzí roj. Se skupinou bojových robotů se Germell pokouší odletět k modré hoře, která šestidimenzionálně září, ale stroje jsou za záhadných okolností zničeny. V Paradise-City zaútočí nemocní na zdravé, zabíjí je a pak sami hynou.

Germell vyzve Guideho, který se stále ještě nachází v MEBRECCO, k rozmluvě, a pochopí, že cizinec je přesvědčen, adekvátně podle Terranské víry, o životě po smrti. Guide vysvětlí, že modře zářící hora, kterou praobyvatelé planety vytvořili během atomové války a udělali z ní zdroj šestidimenzionálního záření, je rájem, do kterého mají vejít duše mrtvých. Germell se poté, co Guideho zabije, když začne střílet na tender, pokusí doletět s korvetou k Zemi. Když o čtyři dny později odvysílá výsledky výzkumu MEBRECCO, pozná, že Guide je na palubě. Cizinec vyžaduje, aby byl odvezen k Zemi. Germell zničí loď, ale Guide, který nemůže pochopit, co špatného udělal, přežije2).