Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 688
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 688
Název:Válka jednoho muže
(Der Einmann-Krieg)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Začíná boj proti Leticronovi - chce osvobodit milióny lidí
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál začíná se záchranou terranských vězňů

Wazzer JAcintho - bojovník v podzemí

Temar Kanzos, Vern Gralschoz, Masur Raschmon a Miriam Tautz - členové akčního komanda na planetě Czugmoth

At Wenk, Bilk Amos a Anne Ephon - oběti boje za nezávislost

Leticron - První Hetran utrpí těžkou porážku

V Mléčné dráze1) se ISK2) ve svých archách snaží o to, aby dostali Lidstvo do bezpečí před hrozbou Supertěžkých. Dochází přitom také k neúspěchům jako v případě terranského koloniálního světa Emha-Ethan. Supertěžcí předčasně objevili Pátrací komando HELION, rozbili ho a zpustošili Emha-Ethan.

V Quintově centru oznamuje Lordadmirál Atlan Julianu Tifflorovi a Cheborparczete Faynybretovi3), že Leticron na Czugmonthu, druhé planetě slunce Yarredosch, vybudoval přesvědčovací zařízení »Galaktická svoboda«. Zde mají být vybrané osobnosti bývalého Solárního impéria převychovány. Ačkoli i na Czugmonthu dochází k zásahům Supertěžkých, mají tam vězňové daleko lepší podmínky, než v ostatních táborech. Aby vězňům zmařili všechny naděje, pokoušejí se jim Supertěžcí prostřednictvím známého vědce namluvit, že Země byla vržena do hyperprostoru a tam se rozplynula jako mračno energie. Propaganda je podporována »Pozdravem vzpomínek«, psychofarmakem, které internovaní musí dvakrát denně přijímat a které jejich vzpomínky na realitu pozvolna rozmazává.

Aby připravili osvobození jednoho miliónu vězňů z Czugmonthu, což by znamenalo pro Leticrona citlivou porážku, mají specialisté USO major Telmar Kanzos a poručík Vern Gralscholz, agentka SolAbu Miram Tautz a ornitolog Masur Raschmond proniknout do tábora »Galaktické svobody«. Tam mezitím bývalý agent SolAbu a kosmobotanik Wazzer Jacintho připravuje na vlastní pěst povstání proti utlačovatelům. Protože naoko jako poltický důstojník vstoupil do služeb Supertěžkých a může se tak volně pohybovat, uloží Jacintho s nasazením života bomby do strategických míst. Proti Supertěžkým může v případě nouze použít na ochranu polointeligentního Kirlianera, který může své ruce natahovat jako rosolovitou hmotu a kontrolovat elektrické napětí kůže. Kromě toho symbiont neutralizuje Pozdrav vzpomínek.

Skupina majora Telmara, která s pětimístným kluzákem z křižníku HUYANCAYO přistane poblíž přesvědčovacího zařízení »Galaktická svoboda« na Czugmonthu, padne rychle do moci Supertěžkých. Když krátce na to Leticron osobně navštíví tábor a Jacinthovu spolupracovnici a milenku Anne Ephonovu popraví jako zrádkyni, osvobodí ex-agent SolAbu Kanzose a jeho společníky a odpálí ukryté bomby, které zničí jak loděnice, tak i lodě a vojenská zařízení Supertěžkých. Miram Tautz zavolá HUYANCAYO skrývající se v zaměřovacím stínu slunce Yarredosch. Pět set kosmických lodí USO přistane na Czugmonthu a odveze internované do bezpečí. Jacintho ale padne do rukou Leticrona a První Hetran ho zabije.

USO se nyní připravuje k tomu, aby zachránilo obsahy vědomí Staromutantů4) z PLÁSTVE 1000. Z tohoto důvodu pracuje v Provconově pěsti pracuje několik skupin vědců na tom, aby pro ně na Gäa vytvořili nový domov5).