Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 687
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 687
Název:Setkání v chaosu
(Begegnung im Chaos)
Autor:William Voltz
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Bitva v Maelstromu hvězd - Alaska Saedelaere narazí na nezvěstné
Hlavní postavy románu:

Stackon Mervan, Zamahr Abartes, Ablither Greimoon a Tessen Amun - čtveřice Terranců v zajetí Artmacců

Willpuhr Amph Taccatsch - vládce Artmacců

Mascotosch - první poradce vládce

Alaska Saedelaere - Transmiterem poškozený se stává zachráncem

Perry Rhodan - Velký administrátor přijímá návštěvu z galaxie

Zatímco Artmaccové po prvním výslechu zajatců pořádají orgiastické oslavy, podaří se Stackon Mervanovi, Zamahr Abartesovi, Tessen Amunovi a Ablither Greimoonovi prchnout. Na cestě k hangáru pomocných člunů se Amun, který zpanikaří, opozdí a zemře na otravu jedovatými plyny. Tři ostatní Terranci doletí na torpédovitém pomocném člunu k jiné lemurské velké bojové lodi. Tam padne Greimoon za oběť roji energetických řas. Metr veliký útvar, který vypadá jako zařicí dým, vnikl díky energetickému víření Maelstromu a stabilizoval se kontaktem s lodí Lemurů. Jedná se o parainstabilní, komunálně orientovanou strukturální termopřeplněnou oblast. Protože bezprostředně před dělením začínají prudce zářit, mohou útvary, které budou pojmenovány jako parainstabilní energokomuny, propalovat otvory do lodních zdí.

Mezitím dosáhne REFORGER pod velením majora Leesboora flotilu 22.000 Lemruských lodí. Alaska Saedelaere se společně s Kerio Maldoonem a seržantem Grasillerem přiblíží v trojmístném ničiteli RE-7 ke ztracené flotile a pozorují přitom lodi Artmacců, které pátrají po uprchlých vězních. Aby utajil akce Artmacců proti uprchlíkům, nechá Mascotsch terranský pomocný člun ostřelovat. Jen Alaska Saedelaere přežije, protože nosí »Oblek zmaru«1).

Protože je přesvědčen, že rozhodující šance na zadržení úpadku Artmacců, byly zničením kosmické lodi cizinců zmařeny, rozhodne se Mascotsch opustit svůj národ. Pozná ale, že Willpuhra Amph Taccatscha mnoho let podceňoval. Protože odchod poradce pro něj znamená otevřenou kritiku jeho vlády, zastřelí imperátor Mascotscha a tvrdí, že plánoval vzpouru. Zděšený smrtí Mascotscha odchází mladý Artmacc Gortsch, kterého chce Taccatsch jmenovat novým prvním poradcem, na palubu jedné skříňovité lodi, aby opustil impérium 22.000 ocelových koulí. Gortsch nalezne vesmírem poletujícího Saedelaereho a vezme ho na palubu. Protože se ale Artmacc obává, že cizinec by ho hrozbou násilí mohl nutit, aby ho odvezl k lodi jeho národa, zaútočí na Saedelaereho. Když se Gortsch nakonec pokusí vypustit z propusti do vesmíru, zachrání se Transmiterem poškozený jen díky tomu, že si sejme svou masku. Artmacc spatří fragment Cappina, ztratí rozumu a zahyne.

Krátce na to zachytí Saedelaere volání o pomoc Mervana a Abartese, zachrání oba muže před postupujícími energořasami a odletí s nimi v lemurském pomocném člunu zpět na REFORGER 2).

Na Zemi přijme Mervan a Abartes od Perryho Rhodana zprávu o pokusech v pětiúhelníku Gercksvira3)