Perry Rhodan 686 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 686
Název:Flotila mrtvých
(Die Flotte der Toten)
Autor:William Voltz
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Pocházejí z Andromedy - a přistáli v Maelstromu hvězd
Hlavní postavy románu:

Stackon Mervan - pochází z Andromedy a přistál v Maelstromu hvězd

Zamahr Abartes, Ablither Greimoon a Tessen Amun - Mervanovi průvodci a spolutrpitelé

Alaska Saedelaere - Trasmiterem poškozený převezme pátrání

Fronchie - Mahsackener je znovuprobuzen

Willpuhr Amph Taccatsch - vládce nad malým "impériem"

Mascotosch - první poradce vládce

Z Gercksvira vyzářený lemurský vrak1) se materializuje s matikologikem Stackon Mervanem, Lemurotechnohistoriekem Zamahrem Abartesem, pozitroniko-logistikem Tessen Amunem a programátorem Ablitherem Greimoonem na palubě poblíž ztracené flotily Lemurů2) v Maelstromu hvězd. Aby si doplnili zásobu kyslíku, odlétají čtyři terranci ve svých skafanderech ke čtyři tisíce mil vzdálenému vraku 1200 metrů velkého kulovitého křižníku. Protože jsou jeho propustě uzavřené, musí najít jinou loď, u které jdou propustě otevřít. Polohy lemurských koster v jejím vnitřku ukazují na to, že posádka musela nalézt překvapivě rychlou smrt. V laboratoři objeví čtyři technologové sotva metr vysokou bytost se zelenou, černě flekatou kůží, která se nachází v hlubokém biospánku. Její dlouhé svalnaté běhavky jsou zakončeny chodidly se třemi prsty. Také zakrnělé ruce mají tři prsty. Kolem vejčitého těla se nacházejí na mnoha jako pěst velkých výčnělcích smyslové orgány, kromě toho také dvě šedozelené oči. Mezi nimi se nachází zobákovitá ústa a lehce dopředu zakřivený roh. Lemurský specialista Abartes pozná ve spáči polointeligentní zvíře z planety Mahsack VI, která Lemurům často slouží jako kurýři. Terranci probudí Mahsacknera, který se jmenuje Fronchie. Místo toho, jak očekávali, že je dovede k zásobám kyslíku, Fronchie nejdříve uteče, protože se domnívá, že čtyři cizinci zabili Lemurskou posádku. Pak mu ale Terranci ukážou záznam Lemurů, ze kterého vyplívá, že posádka padla za oběť trasmiterovému šoku.

Brzy poté narazí čtyři Terranci a Mahsackner na skupinu Artmacců, kteří jsou vedeny Mascotschem, prvním poradcem Willpuhra Ampha Taccatscha, strážce impéria 22.000 ocelových koulí a jediným vládcem osmi tisíci Artmacců. Artmaccové jsou housenkovité bytosti, jejichž hnědé, tři metry dlouhé a dvanácti článkové tělo má na každém druhém článku dva páry krátkých nohou, ze kterých čtyři zadní slouží k pohybu, a o něco delší přední, slouží jako ruce. Přední třetinu těla se zaoblenou hlavou, dvěma velkýma fazetovýma očima a jícnovitými ústy s úzkými rty, mohou napřímit. Artmaccové se usídlili v sedmnácti z 22.000 lemurských lodí, poté co byli vyvrženi do Maelstromu. Kvůli degeneraci housenkovité bytosti mohou sice stále ještě používat své vlastní dvě stě metrů dlouhé, jednoduché skříňovité kosmické lodě, technické souvislosti ale nechápou. Mascotschova skupina Mervana, Abartese, Amuna, Greimoona a Fronchie zajme. Protože pro Mahsackenra není k dispozici žádný kosmický skafandr, vezme první poradce na lemurskou obří bojovou loď, která imperátorovi slouží jako centrální loď, jen čtveřici Terranců. Mascotsch tam dostane od neschopného a samolibého vládce rozkaz vězně jako loupeživé barbary zabít. Když pak Mascotsh s pomocí lemurského translátoru začne s výslechem, vydává se Stackon Mervan za Lemura, aby zakryl, jak bezmocný on a jeho druhové jsou.

Mezitím navštíví odpadlická Ploohnská královna Zeus4) Terru a předá Perry Rhodanovi, Reginaldu Bullovi, Galbraithu Deightonovi, Homeru G. Adamsovi5) a Alaskovi Saedelaeremu informace o tom, že se kdesi v Maelstromu má nacházet velká lemurská flotila. S těžkým křižníkem REFORGER odlétá proto Saedelaere do Zeusem označené oblasti.

Aktuální data:
27.1.2022
1565 před NGL
2. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459606.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál