Perry Rhodan 682 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 682
Název:Teror nenarozených
(Terror der Ungeborenen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Bitva na planetě Soumrak - Terranci objevují "žijící archiv"
z Databáze Multiversa
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál se vrací ke slunečnímu pětiúhelníku

Grek-28 a Grek-281 - dva vědci Maahků

Powlor Ortokur a Neryman Tulocky - specialisté na přežití z Oxtorne

Esto Conschex a Goarn den Theinbourg - dva terranští transmiteroví specialisté

Brester Tenhaven - Terranec naváže kontakt s "nenarozenými"

IMPERÁTOR VII opouští Chemtenz1) a 10. května 3460 se probijí skrz bariéru záření kolem Gercksvira. Převážně Terranské posádce lodi USO se téměř nic nestane, ale oba vědci Maahků Grek 28 a Grek 281 musí být paralyzováni.

Dvě z pěti modrých sluncí jsou obíhány jednou planetou. Při pátrání po řídící stanici slunečního transmiteru přistanou Atlan, Goarn Den Thelnbourg, Esto Conschex, major USO Brester Tenhaven a oxtorňanští specialisté na přežití Neryman Tulocky a Powlor Ortokur2) se se space-jetem I-SP-7 na jedné z nich a mraky zakrytý svět dostane od Lordadmirála arkonidské jméno Tockton (Soumrak). Bez úspěchu prohledává Atlan a jeho průvodci nejdříve ruiny v blízkosti místa přistání. Svítící trojúhelník zavede nakonec Tenhavena, Tulockyho a Ortokura k padesát metrů vysoké, štíhlé věži, na které sedí napůl zničená koule. Ve vnitřku věže objeví tři muži nejdříve pečlivě vypreparované mumie čtrnácti Lemurů a nakonec narazí na devatenáct padesát centimetrů dlouhých lemurských embryí, které jsou už padesát tisíc let zakonzervovány v ledovém, transparentním plastovém válci. Telepaticky upozorní Brester Tenhavena na »žijící centrální archiv« na Tocktonu, ve kterém by se měli nacházet informace o hledané řídící stanici. Kromě toho se zlomyslným úsměvem oznámí, že budou muset opustit planetu.

Během hledání archivu je Atlanova skupina neustále v pochmurné zabahněné krajině Tocktonu napadána zvířaty, kteří jsou pod vlivem embryí. Když chytí Grauncera, polointeligentního, psovi podobného tvora s medvědovitou hlavou, zintensivní se útoky tak, že muži se musí se space-jetem stáhnout na čtyřiadvacet hodin na orbitu. Jak se očekávalo, ukáže se, že Grauncer, kterého Atlan pojmenuje Lemur a který Arkonidana jen díky extramozku akceptuje jako velitele, je součástí žijícího archivu. Lemurové rozdělili data do 175 Grauncerů, kteří si je už padesát tisíc let předávají z generace na generaci. Potom ukryjí svůj jet na Tocktonu a ověřují zprávy, které jim Grauncer předal pod účinky psychofarmak. Protože Lemruská embrya 20. května znovu zaútočí a přitom povolají k útoku také Gauncery, začnou Tulocky a Ortokur střílet na jejich věž a osvobodí faunu Tocktonu z mentálního otroctví.

Zatímco I-SP-7 se druhého dne vrátí ke své mateřské lodi, poskytne první vyhodnocení dat, že kdysi 22.000 lemurských kosmických lodí při použití slunečního transmiteru Gercksvira účinkem vícesložkové formy energie zmizelo beze stopy3).