Perry Rhodan 682 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 682
Název:Teror nenarozených
(Terror der Ungeborenen)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Bitva na planetě Soumrak - Terranci objevují "žijící archiv"
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál se vrací ke slunečnímu pětiúhelníku

Grek-28 a Grek-281 - dva vědci Maahků

Powlor Ortokur a Neryman Tulocky - specialisté na přežití z Oxtorne

Esto Conschex a Goarn den Theinbourg - dva terranští transmiteroví specialisté

Brester Tenhaven - Terranec naváže kontakt s "nenarozenými"

IMPERÁTOR VII opouští Chemtenz1) a 10. května 3460 se probijí skrz bariéru záření kolem Gercksvira. Převážně Terranské posádce lodi USO se téměř nic nestane, ale oba vědci Maahků Grek 28 a Grek 281 musí být paralyzováni.

Dvě z pěti modrých sluncí jsou obíhány jednou planetou. Při pátrání po řídící stanici slunečního transmiteru přistanou Atlan, Goarn Den Thelnbourg, Esto Conschex, major USO Brester Tenhaven a oxtorňanští specialisté na přežití Neryman Tulocky a Powlor Ortokur2) se se space-jetem I-SP-7 na jedné z nich a mraky zakrytý svět dostane od Lordadmirála arkonidské jméno Tockton (Soumrak). Bez úspěchu prohledává Atlan a jeho průvodci nejdříve ruiny v blízkosti místa přistání. Svítící trojúhelník zavede nakonec Tenhavena, Tulockyho a Ortokura k padesát metrů vysoké, štíhlé věži, na které sedí napůl zničená koule. Ve vnitřku věže objeví tři muži nejdříve pečlivě vypreparované mumie čtrnácti Lemurů a nakonec narazí na devatenáct padesát centimetrů dlouhých lemurských embryí, které jsou už padesát tisíc let zakonzervovány v ledovém, transparentním plastovém válci. Telepaticky upozorní Brester Tenhavena na »žijící centrální archiv« na Tocktonu, ve kterém by se měli nacházet informace o hledané řídící stanici. Kromě toho se zlomyslným úsměvem oznámí, že budou muset opustit planetu.

Během hledání archivu je Atlanova skupina neustále v pochmurné zabahněné krajině Tocktonu napadána zvířaty, kteří jsou pod vlivem embryí. Když chytí Grauncera, polointeligentního, psovi podobného tvora s medvědovitou hlavou, zintensivní se útoky tak, že muži se musí se space-jetem stáhnout na čtyřiadvacet hodin na orbitu. Jak se očekávalo, ukáže se, že Grauncer, kterého Atlan pojmenuje Lemur a který Arkonidana jen díky extramozku akceptuje jako velitele, je součástí žijícího archivu. Lemurové rozdělili data do 175 Grauncerů, kteří si je už padesát tisíc let předávají z generace na generaci. Potom ukryjí svůj jet na Tocktonu a ověřují zprávy, které jim Grauncer předal pod účinky psychofarmak. Protože Lemruská embrya 20. května znovu zaútočí a přitom povolají k útoku také Gauncery, začnou Tulocky a Ortokur střílet na jejich věž a osvobodí faunu Tocktonu z mentálního otroctví.

Zatímco I-SP-7 se druhého dne vrátí ke své mateřské lodi, poskytne první vyhodnocení dat, že kdysi 22.000 lemurských kosmických lodí při použití slunečního transmiteru Gercksvira účinkem vícesložkové formy energie zmizelo beze stopy3).

Aktuální data:
3.12.2021
1566 před NGL
33. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459551.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!