Perry Rhodan 681 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 681
Název:Sluneční pětiúhelník
(Das Sonnen-Fünfeck)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3460
Lordadmirál Atlan odlétá do Andromedy - Maahkové hrají falešnou hru
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál letí do Andromedy

Linus Macey a Elleri Nooham - specialisté z oddělení T.

Bulmer Agbodht - velvyslanec Solárního impéria v říši Maahků

Jellifer Humdran - 1. velvyslanecký rada na Chemtenzu

Vin Hajmyndur - velitel vyslanecké gardy

Chruk Khajim - minister zahraničí Maahské říše

Protože se domnívá, že se Země materializovala v některém lemurském slunečním transmiteru v mlhovině Andromeda, odlétá Atlan začátkem května s IMPERÁTOREM VII k sousední galaxii Mléčné dráhy1). Nejdříve se Arkonidan přiblíží k vesmírné stanici Midway-Station2) a dozví se od Greka 1, že jediný sluneční transmiter v Andromedě, který není Maahky hlídaný, je sluneční pětiúhelník Gercksvira (nejnižší ze všech nížin). Teprve když Lordadmirál jen těsně unikne atentátu dvou Larů, dozvědí se Terranští vědci, kteří v Midway-station zkoumají efekty prázdného prostoru, že představitelé Koncilu se ve vesmírné stanici nacházejí s vědomím Maahků. Úkryt Larů objeví komodor Linus Macey, velitel oddělení T, a pozitronik Elleri Nooham s pomocí PE-sensoru, který zachycuje paramentální emise. Roboti Maahků, kterým Macey a Nooham naprogramují obrázky Larů, zaútočí na úkryt a zabijí oba atentátníky. Pak se IMPERÁTOR VII vydá na další cestu do Andromedy.

Tam ve stejné době žádají Lary zastrašení Maahkové terranskou ambasádu, aby vyklidila velvyslanecký svět Chemtenz, ačkoliv smlouva zajišťuje pro čtyři tisíce pět set obyvatel hlavního města Dillinger právo k pobytu na sto let na třetí planetě žlutého slunce Kraltmock. Ambasáda se má přesunout na jeden svět ležící ve spirálovém rameni odvráceném od Mléčné dráhy. Velvyslanec Bulmer Agbosht a jeho asistent Jellifer Humdran se brání pomocí zbraní. Když se Terrancům podaří zničit válcovitý křižník dýchačů metanu, uzavře Maahkská flotila velvyslaneckou planetu. Ačkoliv je Maahkové vyzvou k okamžitému ústupu, zasáhne do bojů o Chemtenz také IMPERÁTOR VII, který skončí až v okamžiku, kdy Chruk Khajim, Grek 1 oddělení zahraniční politiky maahkské hvězdné říše, se se svou dva tisíce metrů dlouhou vlajkovou lodí objeví v systému Kraltmock.

Zatímco IMPERÁTOR VII, ve kterém naleznou terranští osadníci útočiště, zůstane pod velením plukovníka Pernköra na Chemtenzu, odlétá Atlan, Goarn den Thelnbourg, Esto Conschex, Linus Macey a Elleri Nooham v lodi maahkského ministra zahraničí k ke slunečnímu transmiteru Gercksvira, který je tvořen pěti modrými obřími hvězdami. Navzdory novým ochranným štítům podlehnou Maahkové tajemného záření, kvůli kterému se dýchači metanu normálně Gercksviru vyhýbají, a jejich loď je zničena. Atlanovi a jeho průvodcům se podaří s Chruk Khajimem zachránit v pomocném člunu a vyslat volání o pomoc. Kosmická loď Maahků trosečníky zachrání a převeze je na Chemtenz3).

Aktuální data:
26.1.2022
1565 před NGL
1. Eylon 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459605.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál