Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 651
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 651
Název:Rebelové z Hetossy
(Die Rebellen von Hetossa)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Koncil
Vydáno poprvé:1974
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3459
Útěk z NGC-3190 - boj za svobodu Terranců začíná
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - Velký administrátor se nechává unést

Hotrenor-Taak - "Apoštol Hetosanů" se naparuje

Roctin-Par - vůdce rebelů z Hetossy

Gucky - myšob bude těžce pracovat

Aulmorm - kyklop z Peynteporu

Hotrenor Taak vysvětlí Perry Rhodanovi, že jako První Hetran dostane sice absolutní velitelskou moc nad celou oblastí Mléčné dráhy, ale ze všech rozhodnutích se bude muset zodpovídat Hetosu Sedmi a terranská flotila musí být podřízena larskému velení. Jakoukoliv demokratickou strukturu Apoštol Hetosanů rezolutně odmítne. Prozradí Rhodanovi, že byl na místo Prvního Hetrana vybrán proto, že násilné dobývání galaxií odporuje mentalitě Larů. Aby demonstroval technologickou převahu svého národa, ukáže Lare Terrancům gigantickou energetickou nákladní loď, která plně naložená má v průměru několik kilometrů, po vybití se ale smrští jen na sto metrů. Také pozemní zařízení jsou Lary vyráběny podle SVE-principu. Potřebnou energii čerpají z nadřazené dimenze.

Když Rhodan odloží své rozhodnutí, nechá Hotrentor-Taak zničit MC-8 pod nějakou záminkou, aby omezil svobodu pohybu svých hostů. Když Larové nakonec odhalí paranadání mutantů a hrozí nasazením parapastí, rozhodne se 27. ledna 3459 znovu navázat kontakt s Roctin-Parem. Vůdce vzbouřenců, který náleží k Larskému rodu Provcoňanů, radí Rhodanovi, aby vůči Hotrenor-Taakovi hrál dále roli přinuceného spolupracovníka. Rebelové druhého dne naoko napadnou obytné prostory Terranců v pěti milionovém městě Mivtrav a unesou Rhodana a jeho druhy.

Na Peynteporu, první planetě soustavy Hartzon, ukáže Roctin-Par Rhodanovi, jak vypadá svět, který si Larové podmanili. Tři metry vysocí, kyklopovití obyvatelé vodíko-amoniakovo-metanové planety žijí už staletí pod Larskou nadvládou. Jejich svoboda je stále více omezována a Peynteporiští kosmičtí vojáci musí sloužit na místech vzdálených několik miliónů světelných let.

Po šestidenním pobytu na Peynteporu odveze Roctin-Par Rhodana a jeho průvodce nakonec v SVE-křižníku do 12.23 milionu světelných let vzdálené Sluneční soustavy. Protože je Provcoňan přesvědčen o tom, že na Zemi operují Larští špióni, upustí od přistání. Rhodan si zavolá křižník Solární flotily, do kterého chce i se svými druhy tajně přestoupit.