Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 756
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 756
Název:Hvězda volá SOS
(Ein Stern funkt SOS)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Afilie
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3581
Odpálí sluneční oheň - jsou poslední lidé v Maelstromu hvězd
Hlavní postavy románu:

Reginald Bull - Terranec má vykonat "politický příspěvek"

Roi Danton - syn Perry Rhodana má doprovázet flotilu k planetě žen

Bob Bays - poslušný manžel

Chris, Vay a Arysha Bays - Bobovi tři manželky

Attra Rauent - 2. důstojník PHARAO

Navzdory zavedení polygamie na Ovaronově planetě1) zde žije více než dva tisíce svobodných žen. Reginald Bull a Roi Danton2) ale po dvou měsíčním pobytu pořád odmítají vdát se a integrovat se tak do společnosti. Místo toho zamýšlejí s pomocí Inmestronického impulzního pulzátoru na GEMINI3) nechat hvězdu pomocí obráceného Wiezoldova efektu4) vyzařovat pětidimenzionální signál SOS a tak vytvořit sluneční maják, který Perry Rhodanovi nebo jiným terrancům ukáže cestu k Ovaronově planetě. Protože se obávají, že tímto způsobem by mohli na Ovaronovu planetu upozornit Ploohny5), vláda plán ale odmítne, dokud nebude planeta chráněna kosmickou flotilou.

Vay Bays dostane proto rozkaz se silou zmocnit GEMINI. Když společně s pěti sty ženami a svým manželem Chrisem Baysem vnikne do lodi, prozradí Bull, že Danton s PHARAO6) podniká expedici, aby pro Ovaronovu planetu sehnal několik lodí z lemurské flotily duchů7).

Ačkoliv se PHARAO o dva dny později s Dantonem, devadesáti čtyřmi dalšími muži a 1376 ženami vrátí, zůstane GEMINI nadále obsazené. Bull nechá Vaye Bayse a jeho ženy zajmout a odstartuje k 102.57 světelných let vzdálenému rudému slunci, aby začal se svým plánem. Protože podle rozkazu administrátorky Mayk Terna chce dále překážet Bullovi, odpálí Vay Bays na palubě časovanou bombu, její výbuch ale znemožní GEMINI manévrovat a ta začne padat do rudého obřího slunce. Ve dvou dnech, které zbývají, než se Bull a posádka bude muset definitivně zachránit v pomocných člunech, se podaří hvězdu, která dostane jméno »Maelstromský maják«, s pomocí Iip-přístroje spustit.

Mezitím doletí Danton a jeho průvodci k lemurské flotile. Energetické řasy8) mezitím ale 22.000 lodí až na čtyři stovky zničili. Protože je ale i zbytek parainstabilními energetickými řasami8) zvětší části pokryt, není možné zachránit zamýšlených 100 lodí, ale jen dvacet pět9). Mezitím zachytí PHARAO 23. prosince 3581 první 5D impulzy Maelstromského majáku. 24. prosince dorazí pomocné čluny GEMINI a PHARAO s lemurskými loděmi současně na Ovaronovu planetu10).