Perry Rhodan 771 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 771
Název:Návrat SOL
(Rückkehr der Sol)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Přistanou na planetě žen - s nositelem smrti na palubě
Hlavní postavy románu:

Mayk Terna - administrátorka Ovaronovy planety

Kayla Hildenbrandt - velitelka Ovaronské policie

Janak Raydoc - poručík je "prováděn"

Reginald Bull a Roi Danton - oba Terranci se účastní psychologické války

Perry Rhodan - jeho SOL přistane na planetě žen

V dubnu 3582 disponuje Ovaronova planeta1) vedle křižníku PHARAO a dvaceti pěti lemurských lodí také sedmi terranskými kulovitými křižníky a dvěma fragmentálními loděmi Posbiů, které byly objeveny v Maelstromu. Neshody mezi Reginaldem Bullem, který nechá vybudovat zařízení na tvorbu nugasu pro SOL, a administrátorkou Mayk Ternou, která chce, aby se Bullovi muži integrovali do společnosti trpící převahou žen, dosahují vrcholu. Když policistka Kayla Hidenbrandt žádá Mayk Ternu 14. dubna o propuštění ze služby, protože předtím musela podle zákona z 10. října 3560 popravit Verris Kishtanovou, která neúmyslně zavinila smrt muže, dá jí administrátorka tajný příkaz. Má poškodit Bullův respekt u jeho mužů, aby se právoplatně zapojili do společnosti Ovaronovy planety.

Protože Bull zapomněl právoplatně provést koupi pozemku, na kterém chce své zařízení stavět, může Kayla Hildenbrandt koupit část jeho nemovitosti. Nechá postavit velkou obrazovku, na které promítá obyvatelkám Ovaronovy planety svobodné muže z Bullova staveniště. Protože jeho muži teď odmítají pracovat, hrozí Bull Mayke Terně, že stáhne všechny kosmické lodě z Ovaronovy planety a tím svět žen nechá bez ochrany. Když Bull své muže falešným alarmem naláká do lodí a nechá je skutečně odstartovat, administrátorka ustoupí a slibuje, že nebude překážet stavbě výrobny nugasu.

Podporována poručíkem Janakem Raydocem, přítelem Kayly Hildenbrandtové, se jí a policistce podaří ale 21. dubna odvést Reginalda Bulla a Roie Dantona při inspekci lemurské lodi L-7 malým transmiterem pryč a zavřít je v jedné lovecké chatě. Další eskalaci ale zabrání přílet SOL, která vedena signály Maelstromského majáku přistane na Ovaronově planetě. Posádka SOL okamžitě obsadí staveniště, aby rychle dokončili stavbu továrny na nugas.

Krátce po přistání SOL vypukne mor s extrémně krátkou inkubační dobou. Krvavé, zkornatělé fleky pokrývají kůži nemocných. Někteří z nich zemřou, když jim vypoví funkci ledviny a játra. Bull a Danton, které Gucky zachrání z lovecké chaty, jsou rovněž infikováni. Také v SOL se nákaza rychle šíří. Dr. Perm Merveur zjistí, že vysoceinfekční zárodky vznikly genovou výměnou mezi neškodnými bakteriemi z Ovaronovy planety a výtrusy, které byly na SOL zavlečeny na Rasterstop III2). S nasazením všech sil se ale včas podaří vyvinout lék proti Rasterstopským lišejníkům.

Během těchto události objeví Galto Quohlfahrt v jednou ze dvou fragmentálních křižníků rozebrané zařízení na výrobu nugasu, které mělo být původně zabudované do prostřední části SOL.

Jak dokazuje Bullova zpráva o událostech před pádem Země do Schlundu, tak i Dobrakovy výpočty, tak se ID musel událostí aktivně účastnit. Kelosský mistr počtář radí Rhodanovy, aby nenásledoval Zemi do Schlundu, protože narazí na mocnosti vesmíru, které je lepší nechat v klidu. Přitom naznačí Dobrak, že zná stupňování kosmických mocností. ID je podle něj jen obyčejným reprezentantem vyšších představitelů inteligentního života, vedle kterých existují v kosmu další, mnohem mocnější a strašlivější. Kelosk věří, že SOL může k Zemi zavést jiným způsobem.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál