Perry Rhodan 769 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 769
Název:Děti nekonečna
(Kinder der Unendlichkeit)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Nebezpečí pro SOL - novorozenci sahají po moci
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan - s Terrancem se jedná jako s "odpadem"

Atlan - Arkonidan má potíže

Fellmer Lloyd a Gucky - mutanti narazí na cizí sílu

Dr. Perm Merveur - gynekolog na palubě SOL

Dobrak - mistr počtář Kelosků

Galto Quohlfahrt - přítel Posbiů je dohnán k útěku

Poté co urazí polovinu cesty k Maelstromu, přistanou tři části SOL1) počátkem března roku 3582 na třetí planetě slunce Rasterstop, aby tam provedli nutné opravy. Planeta je v rozporu s Rasterstop II neobydlená. Ženský hrdina Galto Quohlfahrt opustí společně s fyzioterapeutkou Elaine Foxanovou loď, aby unikl svým Posbijským společníkům a Elainině příteli Maxovi Gloundkymu.

Na palubě SOL dojde k záhadným příhodám. Seržant Jac Jaqueau a Eyx Batka přijdou za podivných okolností o život a jsou prudce mumifikováni, hned poté co během expedice na povrchu planety zastřelí nějaké zvíře. O nějakou dobu později ztratí Kelosk Dobrak zcela orientaci a zmatený dorazí do gynekologické stanice Dr. Perma Merveurse3). Kluzák, který veze čerstvé maso k SOL-buňce 1, exploduje. 12. března přivede dvacet sedm matek v sedmém až devátém měsíci těhotenství překvapivě na svět své děti. Krátce na to popraskají v laboratoři dr. Merveura zkumavky s vysoce nebezpečnými bakteriemi a viry.

Když pozná, že pozvolna se měnící krajina kolem SOL je ve skutečnosti obrovský živý tvor, nechá Perry Rhodan nasadit lodní děla, aby gigantického tvora paralyzoval. Přesto nadále dochází k nevysvětlitelným událostem. Teprve když Rhodan ochrne, zatímco navštíví dvacet sedm dětí narozených 12. března, pozná Fellmer Lloyd že z těchto vysoce inteligentních a nadpřirozeně nadaných dětí vychází hrozba, protože se kvůli cestování septadimparalelním pohonem změnili. Novorozenci převezmou Kelosky pod svou kontrolu a pokusí se s jejich pomocí dosáhnout sedmé dimenze, kterou vidí jako svůj skutečný domov. Guckymu se podaří zabránit aby s lodí odstartovali, a gynekologickou stanici SOL uzavře do energetického pole.

Krátce před startem SOL 17. března se Galto Quohlfahrt a Elaine Foxan vrací zpět na loď2). Když SOL zapne septadimparalelní pohon, zmizí dvacet sedm novorozenců bezestopy, zatímco Rhodan věří, že pocítil impulzy ID.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál