Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 768
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 768
Název:TERRA-PATROLA
(TERRA-PATROUILLE)
Autor:William Voltz
Cyklus:Aphilie (Bezcitnost)
Vydáno poprvé:1976
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3582
Devět lidí, cizinec a robot - pátrají na zmizelé Zemi
Hlavní postavy románu:

Alaska Saedelaere - zakladatel Terra-Patroly

Douc Langur - cizinec se stává zachráncem života

Sante Kanube, Mara Bootes, Jan Speideck, Bluff Pollard, Baldwin Tingmer a Augustus - členové Terra-Patroly

Walik Kauk - muž, který se zdráha přidat se k Patrole

Jentho Kanthall - osamělý ve vesmíru

Bilor Wouznell - osamělý na Zemi

Speideck, Baldwin Tingmer a Douc Langur1) ve své základně v domě Cherryl »Terra-Patrolu«, která má za úkol určit stanoviště Země, najít lidstvo, najít všechny další přeživší lidi na Zemi a znovu aktivovat NATHANA. Walik Kauk, který s Bluffem Pollardem, Baldwinem Tingmerem a Augustusem před třemi dny přišel do Terranie, se zdráhá přistoupit k Patrole, protože podle něj je teď naléhavějším úkolem postarat se o přežití. Pollard a K2 robot se k němu přidají.

Dalšího dne odlétá Langur s KOBYLKOU na Měsíc, aby uvedl do provozu NATHANA, a přitom si uvědomí, že se může ve vesmíru pohybovat bez ochranného štítu. Tento objev prohloubí pochybnosti výzkumníka, zdali je živým tvorem nebo robotem. Na Měsíci se sice Langurovi podaří vstoupit do NATHANA, ale obří pozitroniku se mu nepodaří aktivovat.

Mezitím je do vesmíru hypervysílačkou vyslán manifest Terra-Patroly. Za záchranné kapsle RK-2 jim odpoví Jentho Kanthall, který když hrozil pád Země do Schlundu odstartoval ve stíhačce ze Země, a před třemi dny se probudil v kapsli. Protože čtyřicet let starý Kanthall byl za Trevora Casalleho2) zastupujícím ministerským předsedou a kromě toho několik let vrchním velitelem Terranské flotily, narazí okamžitě na odmítnutí členů Terra-Patroly, kteří ho znají jako jednoho z nejvlivnějších aphiliků. Saedelaerovi se ale podaří vyzdvihnout Kanthallovy vůdčí kvality a užitek pro skupinu, což nedůvěru jeho společníků zmírní. Když si všimne, jak se členové Terra-Patroly snaží o záchranu Kanthalla, kterému v jeho záchranné kapsli zbývá už jen několik dní života, připojí se ke skupině také Bluff Pollard. Nakonec Langur, který se vrátil s nepořízenou z Měsíce, připevní Kanthallovu kapsli ke své malé kosmické lodi a odtáhne jí na Zemi.

Poslové inkarnace CLERMAC dostanou mezitím rozkaz, přistát a prozkoumat planetární povrch.

8. března pozoruje šestadvacetiletý Bilor Wouznell, který se před pádem Země do Schlundu předávkoval PILLEN, jak v severoamerickém státě Maine jihozápadně od Bradbury Mountain přistvá mezi malým městem Dry Mills a Sebago Lake velká, černá kosmickou loď CLERMACu. Zachytí ho paprsek, který zprůsvitní jeho tělo, a zvláštní cizinec převeze bývalého rešeršéra do Portland Globe.

Poté co Jentho Kanthall podepíše manifest Terra-Patroly, předá mu Alaska Saedelaere velení skupiny. Kanthall rozhodne zastavit plánované stěhování do Impérium-Alfa a nejprve se věnovat souřadnicím v Severní Americe, na kterých Douc Langur během svého zpátečního letu z Měsíce zpozoroval cizí černou loď. S KOBYLKOU odlétá Saedelaeree a výzkumník Císařovny z Thermu do Dry Mills, kde narazí na zmateného Bilora Wouznella. Černá kosmická loď opět zmizela.

V Terranii vyzve Kanthall mezitím Maru Bootesovou, aby si v dohledné době vybrala muže. Přivolá tak sice na sebe Marin hněv, ale je si moc dobře vědom toho, co může způsobit přítomnost jediné ženy mezi posledními muži Země. Kromě toho přemluví Augustuse k připojení k Terra-Patrole. také Bilor Wouznell, kterého Alaska Saedelaere a Douc Langur přivedou do Terranie, podepíše manifest. Ke stanoveným cílům Terra-Patroly se na Kanthallův návrh přidá zjištění důvodu přítomnosti cizí moci na Zemi3).