Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 567
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 567
Název:Muž z ledu
(Der Mann aus dem Eis)
Autor:William Voltz
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3443
Žije už věčnost – a vykoná svou pomstu
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan – Velký administrátor nasadí Solární flotilu.

Atlan – Lordadmirál potká starého rivala.

Michal de Notre-Dame – Muž z ledu.

Schmitt – Cyno se rozhodnout k „realizaci poslední možnosti“.

Alaska Saedelaere, Ras Čubaj, Ribald Corello a Irmina Kotčistowová – Čtveřice Pozemšťanů na Statu II.

Dne 14. dubna 3443 vysílá Perry Rhodan nejprve čtyři tisíce mimo Sluneční soustavu operujících lodi na Stato II, aby skupinu Alasky Saedelaera na justační planetě podpořil. Krátce potom stáhnou bůžci Roje své lodě z oblasti Sluneční soustavy, protože chtějí převzít do své moci nově se objevivší planetu Stato II. Pozemský svaz je přesilou lodí Roje zcela rozprášen.

Ve stejnou dobu se vynoří v Coatslandu, jedné z původních krajin Antarktidy, Cyno Imago II, který nosí oděv z šestnáctého století a představí se jako Michael de Notre-Dame nebo Nostradamus. Atlan čelí svému starému rivalovi, kterého potkal již u dvora Karla Devátého1), s krajní nedůvěrou. Výzvy Cynů a možné následky, které by dobytí Stato II mohlo mít za následek, přimějí Rhodana, aby devadesát tisíc Solárních jednotek, deset tisíc fragmentálních kosmických lodí Posbiů, pět tisíc bojových lodí USO a dvacet pět velkých bojových plavidel Maahků poslal k systému modré slunce Centrální statika II, kolem kterého druhý justační svět obíhá. Během letu podá Nostradamus informaci, že původní úloha Roje byla, národům vesmíru přinášet inteligenci. Stavitelé kočovné galaxie přivítali Kartie, protože ti už byli věky posedlí instinktem tažných ptáků a kromě toho ovládali techniku velko- a masovětransičních letů. Snížení gravitační konstanty, která je nepodstatná pro porodní procesy Kartiů, se v Roji používala původně proto, aby inteligence v její poli působnosti zvyšovala. Nyní je ale zneužita Karduuhly, aby vesmírem cestující národy držela daleko od jejich mocenské oblasti a zajistili tak dostatek líhňových světů pro Kartie, kteří se dříve rozmnožovali uvnitř Roje. Cyno uvede také, že bůžci jsou neplodní a že se u nynějších vládců jedná o stejné jedince, kteří kdysi Cyny zbavili jejich moci. Protože Roj má pevně stanovený kurz, čekali oba Věční bratři na jeho návrat. Zatímco se první zaměstnával s přípravami pro tento návrat, druhý spal na stanovišti na jižním pólu. Zbývající Cynové se rozdělili na světy Mléčná dráhy, tam se normálně rozmnožovali a manipulacemi domorodých národů se připravovali na zpětné dobytí Roje. Podle významu planety tam žili tři, sedm nebo devět Cynů. Hlavní svět tajné impérium nemělo.

Mezitím je na Stato II Imago I, který nyní nosí Oblek zmaru, se rozhodne jako poslední prostředek proti příliš silným Karduuhlům použít smrt Devíti imaginárních. U Tanfact AU'Berchere, první energetické mumie, kterou navštíví, najde Cyno porozumění. Nedokáže ale záměr provést. Aby Imago I pomohl, vydává se Tanfact AU'Berchere při novém kontaktu jako Hesze Goort z. Poté co ve vzteku nad zradou Tanfact AU'Berchere Paradimovým klíčem zabije, najde Imago I sílu, aby ukončil život také osmi ostatních, ve formě energetických spirál zakonzervovaných Imaginárních. Jeho plán má úspěch. Zatímco nad Stato II Rhodanovo loďstvo odráží lodě Roje, dojde na planetě kvůli smrti Imaginárních k mocné erupci psionické energie. Od ohebného štítu reflektovaná a zesílená psiomodifikovaná hyperenergetická vlna zabije během krátké doby citlivé Karduuhly v celém Roji.

Schmitt předá Oblek zmaru Alaskovi Saedelaeremu a prorokuje Pozemšťanovi, že bude oblek jednoho dne nosit a pak pozná, k čemu slouží. Jeho další existence se stala být nesmyslnou, Cyno potom zkamení a změní se v obelisk. Jeho bratr Nostradamus se rozhodne převzít moc v Roji.