Paradimový klíč

Paradimový klíč byl přibližně metr vysokou válcovitou kovovou cívkou, v níž byla uložena paradimpozitronika.

Pokud se v paradimovém klíči shledávala Tabora, dělalo to z něho v oprávněných rukou (Schmitt nebo Nostradamus) operační nástroj ke kontrole důležitých funkcí Hejna.

Dějiny

Paradimový klíč byl původně nádobou pro Taboru. Prostřednictvím jejích parasil klíč umožňoval dosáhnout planety Stato II, uložené v hyperprostoru. Tu mohl nechat materializovat v normálním prostoru. V držení kompetentního Cyna mohl paradimový klíč nepřímo kontrolovat Hejno.

Když na sebe Karduuhlové s pomocí zrádce Hesza Goorta strhli moc v Hejně, Tabora uprchla ze Stata a nechala za sebou prázdný paradimový klíč.

Koncem prosince roku 3442 se Cynu Schmittovi podařilo zachránit paradimový klíč z centrálního světa Stato dřív, než byl řídicí svět Hejna zničen prostřednictvím od čtyř arkonských bomb. Schmitt kovovou cívku střežil jako oko v hlavě a o jejím skutečném významu prozradil lidem jen málo. Unikla mu pouze ta informace, že je jedná o „nádobu“.

Schmittovi se teprve po mnoha týdnech podařilo uskutečnit trojitý cyklus Paradimpozitronice se tak prokázal jako oprávněný. Tabora, kterou Terranci získali na planetě Na'nac, se vrátila do paradimového klíče. Taborou oživený paradimový klíč umožnil Schmittovi cestu na planetu Stato II. Záložní centrála Hejna se následně zhmotnila v normálním prostoru. V energetických hrobkách pak Schmitt za použití klíče zabil všech Devět imaginárních.

Nostradamus převzal po Schmittově smrti prostřednictvím paradimklíče kontrolu nad Hejnem.

Ačkoli se explicitně hovoří pouze o krádeži Tabory, předpokládá se, že Patulli Lokošan ukradl Nostradamovi také paradimový klíč. Stalo se tak jen krátce před tím, než Hejno opustilo Mléčnou dráhu.

Zdroje

PR 556, PR 566, PR 567, PR 569,

V tomto článku je použit překlad textu z článku »Paradimschlüssel« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
25.6.2021
1566 před NGL
4. Tedar 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459390.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!