Perry Rhodan 512 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 512
Název:Let GATOS BAY
(Der Flug der GATOS BAY)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1971
Vydáno v češtině:2021, přeloženo (Tower)
Čas děje: 3440 / 3441
Útěk ze sopečného ostrova – dobrodružná cesta nákladní lodi
Hlavní postavy románu:

Tčak - Hoa – Kapitán vesmírného frachťáku GATOS BAY.

Serdag – Navigátor vesmírného frachťáku GATOS BAY.

Cheborparczete Faynybret – Šéf hvězdné centrály USO.

Hotchka Omolore – Faynybretův přítel a spolupracovník.

Gaddard Pen - Tuku – Faynybretův přítel a spolupracovník.

Mortom Kalcora – Faynybretův přítel a spolupracovník.

Aidala Monehueová – Faynybretova přítelkyně a spolupracovnice.

Haigra Whuy – Agent USO skončí se svou službou.

Renda Dork – Majitel námořního člunu.

V listopadu 3440 je stodvacetimetrová kosmická nákladní lodi GATOS BAY na cestě z Olympu k Modré soustavě překvapena ohlupením. Po sabotáži lineárního pohonného ústrojí lodi řídí kapitán Tčak – Hoa jako jediný imunní na palubě nákladní koráb v desetiměsíčním podsvětelném letu k stepní planetě, přičemž se musí bránit opakovaným útokům devatenácti ohlupených podřízených. Pampy, třetí planeta žlutého slunce Graph Tita, patřila kdysi Akonanům, avšak ti ji později přenechali Bluesanům. Je proto obydlena kolonisty z bluesanského národa Tratzšonů.

Při přiblížení k Pampy naváže GATOS BAY počátkem října 3441 spojení se stanicí USO „Hvězdná centrála Blues jih“, která je skryta na ostrově v moři Gamos v úbočí vulkánu. Po selhání transmiteru uvízlo na planetě pět imunních a sedmnáct ohlupených specialistů USO. Velitelem základny parapsikriminalista a fyzik Cheborparczete Faynybret, zvaný CheF. Cheborparnův zjev díky jeho tmavé, dlouhými chlupy porostlé pokožce, kopytům, rohaté kozí hlavě, v jejíchž třech nosních otvorech se skrývají válcovité chápavé jazyky pro jemnou práci, červeným očím a mečivému smíchu odpovídá pozemské představě ďábla. Bytosti jeho druhu přistáli již před třemi tisíci lety na Zemi, avšak pro podobu s čerty byli odmítnuti. Společně s Plophosankou Aidalou Monehueovou, transplantační chiruržkou, a dvěma Pozemšťany, transmiterovým inženýrem kapitánem Hotchkou Omolorem a hyperkomunikačním specialistou Gaddardem Pen – Tukou, odveze CheF své ohlupené podřízené na rybářském člunu ke GATOS BAY, která přistane na šest set kilometrů vzdáleném kosmodromu. Rovněž imunní Bluesan Haigra Whuy se pod záminkou, že chce pomoci svým soukmenovcům, oddělí od skupiny. Jako první dosáhne nákladní lodi, kterou přepadli ohlupení Bluesané, a zabije kapitána, neboť chce plavidlo získat pro sebe. Když však později zkouší GATOS BAY ubránit proti CheFovi a svým bývalým kolegům, Cheborparn ho zastřelí.

Po opravě pohonu vyrazí nákladní loď, jejíž původní osádka na vlastní přání zůstane na Pampě, dne 15. října k letu do hlavního stanu USO, Quintova centra.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál