Cheborparnové

Další informace o národu:
Domovská galaxie:Mléčná dráha
Domovská planeta:Pspopta
Cheborparnové
Cheborparnové
© VPM kg.

Cheborparnové jsou obyvatelé planety Pspopta slunce Ayc-Tohotche v Mléčné dráze.

Vzhled

Cheborparnové jsou jen vzdáleně podobní lidem. Nejlépe by se dal jejich vzhled přirovnat k pozemskému kozlovi, Fanunovi nebo Satyrovi – nebo také ke ztělesnění středověkého popisu čerta (viz Historie).

Na první pohled připomínají dvoumetrové pozemské kozly s černou tuhou srstí a s šedobílými skvrnami. Mají tři nosní otvory a v každém chápavý jazyk dlouhý asi 55 cm. Na konci těchto svalnatých chapadel jsou čtyři jemné chápavé prsty, jimiž svedou jemnou motoriku. Na hlavě mají dva špičaté rohy. Oči jim svítí rudě, jsou velké a kulaté. Jejich hlas je zvučný, jasný, někdy mečivý. Na rukou i nohách mají čtyři prsty. Nohy mají spíše vlastnosti kopyt, prsty na rukou jsou diferencovanější, ale schopny jen hrubých úkonů.

Jména Cheborparnů jsou pro Terrance velice těžce vyslovitelná.

Historie

Cheborparnové přistáli na Zemi už v 10. a 11. století po Kristu. Pověrčiví lidé v je v té době považovali za démony, pravděpodobně také proto, že jejich vzhled odpovídal typickému vyobrazení čerta v malbách z tohoto období. Cheborparnové proto opustili Zemi a vrátili se znovu až, když považovali starou pověru za zapomenutou, tedy někdy kolem roku 3441.

Cheborparnové byli aktivní také v USO. Během krize s Rojem byl jedním z prvních známých Cheborparnů takzvaný »CheF«, neboli Cheborparczete Faynybret.

Roku 1289 NGL se Cheborparnové stejně jako Akonané, Bluesané, Unithané, Topsideři a jiné nehumanoidní národy stávají členy Fóra Raglund. Náčelník Denay, plným jménem Parneberochacz Denayrech, řídí Bezpečnostní službu Raglundu, zkráceně BESRA (něm. ORRA), tedy rozvědku Fóra.

Cheborparnové se roku 1291 NGL zúčastnili bitvy Galaktiků proti kosmické továrně MATERIA.

V roce 1344 NGL zřídila Terminační kolona svou pevnost v soustavě Ayc-Tohotche.

Známí Cheborparnové

  • Cheborparczete Faynybret zvaný CheF
  • Cheborpariam Zorgathev - Chez
  • Cheborparczete Zycherbret zvaný Zy-Cher
  • Cheborparczita Nercyshaet
  • Cheborparczete Zarykint
  • Cheborparczita Suminaeth
  • Parneberochacz Denayrech – krátce: Šéf Denay; Šéf Bezpečnostní služby BESRA
  • Chenobroczeket Fanczynoke
Aktuální data:
22.9.2021
1566 před NGL
8. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459479.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!