Perry Rhodan 562 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 562
Název:Hledači Slunce
(Kurier nach Sol)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Roj
Vydáno poprvé:1972
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3443
Hledají Zemi – dobrodružství s muži KHI
Hlavní postavy románu:

Geoffry Abel Waringer – Šéfvědec ze Světa sta sluncí.

Mart Hung-Chuin – Šéfvědec ze Světa sta sluncí.

Cheborparczete Faynybret – Šéf KHI.

Orin Ellsmere – Příslušník KHI.

Robert C. Hollingsworth – Příslušník KHI.

King Pollack – Příslušník KHI.

Xi-Ammr – Rojostrůjce.

Chalid – Dva muži ze Salturu.

Zhabir – Dva muži ze Salturu.

Dne 16. února 3443 se na Světě sta sluncí vynoří osm stovek velkolodí, na jejichž palubách se nalézá sto tisíc Maahků. Dýchači metanu chtějí podpořit Pozemšťany v boji s Rojem a jsou připraveni poskytnout Perrymu Rhodanovi situační transmiter z technologie Mistrů ostrovů. Profesor Geoffry Abel Waringer Maahkům vymluví riskantní průlom do Mléčné dráhy. Dýchači metanu uloží části situačního transmiteru na planetě Posbiů a vracejí se, až na malou delegaci, do Andromedy. Aby informovali Rhodana o novém vývoji a ujistili se o osudu Solárního systému, letí Waringer s Mart Hung–Chuinem na USTRAC. Odtamtud vyrazí Mart Hung–Chuin s Cheborparczetem Feynybretem, Orinem Ellsmerem, Robertem C. Hollingsworthem, Kingem Pollackem a dalšími příslušníky komanda Hledačů inteligence dne 19. února s korvetou SHANTANG k Zemi. Pomocí rakety se sedmdesáti pěti gramy sextagonia se malé lodi podaří prolomit ohebný štít Roje, který již nějakou dobu projevuje energetickou nestabilitu. Korveta při průniku mocnou trhlinou, kterou vytvořila, utrpí četné škody. Během oprav se dne 21. února přiblíží sedmnáct kostkovitých plavidel pod velením Rojostrůjce Xi–Ammra, které bůžek Y'Xummarlon vyslal k místu zhroucení štítu. Pozemšťané obyvatele Roje oklamají pomocí čtyřiceti šesti poloprostorových virtuálních hmotových ozev, čímž simulují svou převahu nad nepřáteli. Protože navíc odpálením fúzní hlavice předstírají zkázu korvety, zmatou Rojostrůjce a uniknou.

Nakonec se SHANTANG po nějaký čas ukrývá v osm kilometrů dlouhém a tři a půl kilometrů širokém trubkovitém vesmírném tenderu BB34BB, obsluhovaném malými humanoidními Saltury, kteří sbírají šrot. Když je korveta vypátrána kostkovitými koráby Xi–Ammra, ukáže Saltur Chalid lidem cestu ke svému domovskému světu, třetí planetě jenom čtrnáct světelných let vzdálené sluneční soustavy. Od Salturů Zhuipa, Kerima a Zabira se psychofyzik dr. Pola Cyran dozví, že v salturské kastové společnosti se každý jedinec narodí do nejvyšší kasty, odkud již nemůže postoupit, pouze klesnout díky vlastním nedostatkům.

Když Xi–Ammr přistane na Salturu a v ultimátu žádá vydání Pozemšťanů, jejichž existenci prozradil po mučení Chalid, vyrazí Ellsmere, Hollingsworth, Pollack a dr. Cyran do lodi Rojostrůjců a transplantují nepřátelům falešné vzpomínky na zničení SHANTANGu. Když kostka obyvatel Roje odstartuje, opustí také SHANTANG Saltur. Následujíce volání o pomoc v pozemském kódu narazí na těžký křižník LIMA, který byl přepaden během průzkumného letu a těžce poškozen jednotkami Roje. S třinácti raněnými z křižníku na palubě dosáhne korveta nakonec Země. Perry Rhodan se z MARCA POLA spojí s CheFem, a v radiovysílání ho instruuje, aby se svou lodí zůstal ve Sluneční soustavě.

Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál