Ustrac

Astronomická data:
Galaxie:Mléčná dráha
Soustava:Impron
Vzdálenost od Země:32 419 LY
Průměr:12 814 km
Doba rotace:29,54 h
Gravitace:1,13 g
Průměrná teplota:+30,8 °C
Pořadí od hvězdy:3
Počet měsíců:0
Obyvatelé planety:
Terranci
Hlavní město:
Munroes

USTRAC (zkratka United Stars Training Center) je třetí planetou slunce Impron. Šlo o tréninkovou planetu USO, na níž se odehrávala poslední fáze výcviku specialistů USO. Impron je žluté slunce spektrální třídy G2 a krouží kolem něho celkem tři planety.

Přehled

Planeta byla dobře dosažitelná z dalších hlavních center USO. Vzdálenost k Tahunu činí jenom 29 světelných let, ke stanovišti Quintova centra to v roce 3442 bylo pouze 4066 světelných roků. V roce 2436 šlo o přibližně 4000 LY.

USTRAC byl součástí takzvaného bezpečnostního okruhu alfa (Marasin 1).

Původně pouští pokrytý planetární povrch USTRACU byl pro tréninkové potřeby USO značně upraven. Poslední měsíce výcviku k specialistů USO musí být bezpodmínečně absolvovány na USTRACU. Aby byli specialisté co možná nejlépe připraveni na budoucí rozmanité úkoly, jsou na USTRACU vybudovány obrovské – přinejmenším 15 kilometr široké – areály, v nichž lze simulovat prakticky libovolné prostředí. Dají se tu vytvořit nejrůznější planetární povrchy s odpovídající flórou, faunou i počasím. Pod obrovskými energetickými kopulemi se dají nalézt ledové pustiny, divoké džungle, jedovaté atmosféry a různá další prostředí. Dokonce existuje i hlubokomořská krajina s aktivními podvodními vulkány.

Na USTRACU kromě toho stojí řada učilišť, v nichž je možné studovat všechny známé obory. Lékařská zařízení planety zvládnou ošetřit příslušníky kteréhokoliv z galaktických národů.

Celý tréninkový program trvá dvanáct let. Neúspěšných kandidátů je přitom přibližně 70% (Monolit 2).

ASAC

Zařízení USTRACU řídí hyperinpotronika s označením ASAC, stojící blízko planetární metropole. Výpočetní komplex s dvěma sty poschodími (každé patro o průměrné výšce šesti metrů) zabírá kruhovou oblast o průměru 100 km. ASAC je zkratka pro Absolute Simulation of Alien Conditions. Robotický mozek je zodpovědný za výcvik specialistů USO (Marasin 1).

Munroes

Metropole planety nese jméno Munroes. Severně od města stojí kosmodrom.

Dějiny

USO založilo školicí středisko v roce 2359 jako náhradu tréninkového tábora na Fossilu.

V roce 2436 byl USTRAC veden admirálem Keynzem Loopersem (PR 370).

V červnu 3114 proběhly na USTRACU závěrečné zkoušky týmu Thunderbolt a jejich Paladina II.

Během krize s Hejnem v roce 3442 stál v čele USTRACU admirál Frociwen MynCahit. V této době žilo na planetě asi 200 000 lidí. V dubnu přivedl Cheborparczete Faynybret na USTRAC 400 imunních, aby je zde vycvičil pro své komando Hledačů inteligence. Přitom došlo k několika záhadným incidentům. Posbiové se obrátili proti lidem, vynořila se strašidelná stařena. Cheborparn nakonec zjistil, že součástí hyperinpotroniky USTRACU byla zasažena zhloupnutím a vytvářela různé projekce. Při pokusu odrazit CheFovy bojové oddíly dalšími projekcemi přepnul plazmatický mozek své síly a odumřel (PR 532).

Zdroje

PR 370, PR 532, PR 1460, Monolit 2, Marasin 1

V tomto článku je použit překlad textu z článku »USTRAC« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.12.2021
1566 před NGL
31. Coroma 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459549.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!