Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 370
hledat
Česká obálka Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 370
Název:Zrada na OLD MANu
(Verrat auf OLD MAN)
Autor:William Voltz
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Jsou to nepřátelé lidstva - a dvojník Perryho Rhodana je jejich ochotný nástroj
Hlavní postavy románu:

Admirál Keynz Loopers - zasvěcenec

Perry Rhodan a Atlan - Pozemšťan a Arkonidan se opět ohlásí

Heiko Anrath - falešný Velký administrátor

Major Orlin Raskani - agent Akonanů

Laury Marten - členka Sboru mutantů a nositelka buněčného aktivátoru

Plukovník Christopher Mecheninger - zastupující velitel OLD MANA

Javeen Kravilmaeg - specialista USO z planety Rumal

Perry Rhodan a Atlan jsou zpátky v domovské galaxii. Sluneční soustava je ohrožována Dvojkondičními, a této situace chtějí využít odvěcí nepřátelé Pozemšťanů, Akonané. Jejich agenti proniknou na OLD MANA a donutí ke spolupráci dvojníka Perryho Rhodana...


Počátkem října roku 2436 dorazí pomocné čluny z ORINOCA k planetě Ustrac (United Stars Training Center), který slouží jako školící svět pro specialisty USO a velí mu ertrusský admirál Keynz Loopers.

Mezitím na OLD MANU plophosský major Orlin Raskani, agent Akonanů, který v obřím robotovi působí jako výstrojní inženýr, zabije telepatku a desintegrátorku Laury Martenovou, která se stará o Perry Rhodanova dvojníka Heiko Anratha1), a vezme si její buněčný aktivátor. Protože se Anrath cítí být ohrožen vracejícím se Rhodanem, podaří se Raskanimu ho přetáhnout na svou stranu. Na radu akonského agenta nechá Anrath Státního maršála Reginalda Bulla, Solární maršály Juliana Tifflora a Allana D. Mercanta jakož i admirála Janose Ferenczyho, velitele OLD MANA, zatknout kvůli zradě lidstva a předá tak agentům Akonu vládu nad obřím robotem.

Poté co se o těchto událostech dozví v Quintově centru a na Ustracu, odlétá Rhodan, Atlan a jejich kamarádi s IMPERÁTOREM III okamžitě do Sluneční soustavy2). OLD MAN se ale uzavřel pod HD-štít. Raskani štít otevře, aby vpustil z Durhamu, okrajového světa Modré soustavy, pocházejícího rumalského diplomata Javeena Kravilmaega, specialistu USO, který vůči Akonanům hraje roli dvojitého agenta. Gucky, Ras Čubaj a Tako Kakuta využijí příležitosti, skočí do obří kosmické stanice a zmaří plán Plophosana přemístit OLD MAN do Modré soustavy. Raskani si vezme Anratha jako rukojmího a hrozí, že prozradí pozadí kolem role Rhodanova dvojníka. Perry Rhodan ale hned poté sám obyvatele Terry a koloniálních planet informuje o skutečné pravdě. Raskani propustí neužitečného rukojmího a uteče společně s agenty akonského Energetického komanda se space-jetem směrem ke galaktické Eastside. Na palubě malé lodi se skryl Gucky a Siganec Harl Dephin.