Perry Rhodan 371 (Česká obálka) Perry Rhodan 371 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 371
Název:Atentát na Slunce
(Attentat auf die Sonne)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:M-87
Vydáno poprvé:1968
Vydáno v češtině:2002
Čas děje: 2436
Myšob Gucky jako černý pasažér - a jako dobyvatel tajné planety
Hlavní postavy románu:

Major Orlin Raskani - vrah a zrádce

Tathos z Abessosu - šéf Energetického komanda Akonanů

Gucky a Harl Dephin - dva černí pasažéři, kteří chtějí zabránit atentátu na Slunce

Thuma Morbote - velitel křižníku NEWPORT

Fang-Lu - 1. důstojník NEWPORT

Rugilat Pichens - flotilní důstojník Impéria ve službách Akonanů

Perry Rhodan - Velký administrátor zachytí nouzové volání číslo jedna

Akonan zabil mutantu Laury Martenovou. S jejím buněčným aktivátorem letí na tajnou základnu, aby ho vyměnil se šéfem tajné služby za svůj život. Do jeho lodi se ale dostali Gucky a Harl Defin. Na své tajné základně Akonané připravují zničení Slunce zbraní, kterou jim dodali Strážci času. Gucky má velký úkol – zabránit jim v tom...


Aby zachránil ukradený buněčný aktivátor a zároveň odstranil důvěrníky, zastřelí Orlin Raskani šest akonských agentů, kteří s ním prchli z OLD MANA. Plophosan je rozhodnut nevzít si aktivátor, ale předat ho Tathosovi z Abessosu, šéfovi akonského Energetického komanda, aby se tak ospravedlnil za své selhání. Proto odletí k tajné akonské základně Beynerth, druhé planetě jedné rudé dvojhvězdy. Starý Akonan ho ale zastřelí hned potom, co mu život prodlužující přístroj předá.

Gucky a Harl Dephin opustí svůj úkryt v Raskanově space-jetu a objeví v akonské stanici dva Dvojkondiční s jejich Dolany. Kromě toho se dozvědí, že major Rugilat Pichens z Monerspointu, potomky Arkonidanů obývané, ale k Solárnímu impériu připojené planety soustavy Sukran ve hvězdokupě Plejády, spolupracuje s Akonany, aby svůj domov ochránil před Časovou policií. Pichens má se svým křižníkem MABALASA odvést do Sluneční soustavy spontánní modifikační katalyzátor, přístroj Dvojkondičních, který má miliardnásobně urychlit uhlíkový cyklus Slunce a tak ho proměnit v novu.

Myšob vyšle 18. října 2436 nouzové volání pro Perryho Rhodana, zničí společně s Dephinem loď Sukranerů a oba Dolany a nakonec vezme Tathosovi z Abessosu buněčný aktivátor.

Následujícího dne obsadí Pozemšťané ledový svět Beynerth a Gucky předá buněčný aktivátor Perrymu Rhodanovi.

Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál