Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1460
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1460
Název:Ellertovo poselství
(Ellerts Botschaft)
Autor:Arndt Ellmer
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1145 NGL = 4732 / 448 NGL - 490 NGL = 4035 - 4077
Závod s impulzy smrti - a zpráva pro Rhodana
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan a Atlan - Pozemšťan a Arkonidan se snaží chytit Cantara

Gucky - Ilt si stěžuje na pracovní morálku

Enza Mansoor a Notkus Kantor - synergistikové mají zase jednou spor

Degruum, Gavval a Shyrbaat - Anoree se stávají zamyšlenými

Po svém odletu z Topsidu1) se Perry Rhodan s ODINEM zdržoval sedm měsíců v Heleiosu, aby Cantary nepřivedl na stupu WIDDERU. Se svou novou lodí pod velením Normana Glasse, ve které byly čtyři měsíce hledána tajná zařízení Cantarů, podnikl několik letů na Kyon2) a ztroskotal při pokusu proniknout do zmizelé Sluneční soustavy. Ani o »Ďáblu sídlícím v halách Terry«, pro kterého je přijat termín Monos, nic nového nezjistil. Po zabudování šesti pulzačních měničů, které technici WIDDERU vytvořili podle instrukcí Ambushova týmu, proletí ODIN v březnu 1145 NGL Chronopulzním valem a přistane na Phoenixu. Tam se Rhodan dozví, že Hamillerova trubice mezitím dokončila budování nahrazených segmentů BÁZE3) a nadále čeká na velitele Harolda Nymana4). Ronald Tekener a Svobodní obchodníci předají Rhodanovi dalších šest pulzačních měničů. Notkus Kantor experimentuje s omega-testerem, jak nazval vysokomolekulární oscilační receptor, cantarským zařízením, které bylo objeveno v ODINU a s jehož pomocí doufá, že bude moci ovlivňovat energetické proudy v tělech Cantarů.

Nakonec ODIN opustí 26. července sektor Shuungar, poté co na malé planetě poblíž líhňového světa objeví vrak NARVENNE5) beze stop po pozůstalých. Přes ARINET, celogalaktickou komunikační síť organizace WIDDERU zachytí ODIN druhého dne Romulusovo poselství, že na USTRACU6) je očekáván vysoký cantarský hodnostář. V systému Impron teleportuje Gucky s Rhodanem a Atlanem do kosmické lodě, která transportuje klony na USTRAC. Mezi nimi se nachází také představitelé v roce 1049 NGL vytvořené Omni-Blue série 6007) a které si Cantarové v roce 49 tohoto století nechali Cantarové vytvořit u Arasů8). S pomocí agentů WIDDERU se Terranec, Arkonidan a myšob schovají v klonském ghettu USTRACU, dokud cantarský stratég Norago nedorazí se svou věčnolodí. Zatímco roboti WIDDERU zaútočí na Cantara, unesou Rhodan a jeho společníci Noraga transmiterem do člunu umístěného ve vesmíru. Droid ale odolává vysokomolekurálnímu oscilačnímu receptoru, kterým se ho Rhodan snaží ochromit. Když zachytí telepatický impulz jako při smrti Galbraitha Deightona9), zachrání Gucky oba společníky teleportačním skokem, než Norago exploduje.

Během následného letu k tajné základně Shishter v systému Goring-Maat10) zničí ODIN a KARMINA tři hrbolovité lodě, které napadnou Reginald Bullův CIMARRON. Radiogram »Tak ne, můj příteli. Ne tak snadno, Perry Rhodane!« poukazuje na to, že Monos může Rhodana navzdory Sato Ambushem vyvinutému stínícímu modulu stále ještě zaměřovat.

ODIN a CIMARRON odlétají k systému Aestram, kde, jak se Bull dozvěděl od WIDDERU, se skrývají lodě PERSEUS, BARBAROSSA, CASSIOPEIA a loď Anoree YALCANDU. Julian Tifflor informuje o průběhu expedice11), a o buněčný aktivátor okradená Irmina Kotčistovová projeví přesvědčení, že si dokáže sama prodlužovat život pomocí svých schopností metabioseskupovačky. V opuštěné základně bývalého Solárního impéria na Shisteru, která byla od konce roku 1144 NGL přestavována, se Sato Ambush, Enza Mansoor a Notkus Kantor věnují Perle Moto, která když se Perry Rhodan koncentruje na pojmy »Černý plamen«12) a »Gesilin bod«13), otevře svá osobní data a uvolní zprávu Ernsta Ellerta:

Na Amringharu14)Kytoma15) Ellertovi příkaz, aby nejdříve předal důležité informace NATHANOVI16), potom našel Gesil, a hledal pomoc pro Mléčnou dráhu. Ellert navštíví Dóm Kesdšan na Khratu17). Tam sice od Lethos-Terakdšana18) nezíská ani podporu pro Mléčnou dráhu ani informace o Gesil, zjistí ale, že neznámý zloděj ukradl buněčný aktivátor Jena Salika19) z hrobky pod Dómem Kesdšan20). Ani v mocenské oblasti ESTARTU, na Spoodijské strusce21) a na Gesilině bodu11) nenajde ani zmínku o místě pobytu Gesil a přeruší proto nakonec pátrání, aby na Kartanu zmobilizoval NARGU SANT pro pomocnou expedici do Mléčné dráhy22). Po útěku z NARGA SANT 22) se nakonec dozví víc o Černých hvězdných cestách a narazí v souvislosti s nimi na pojem Amagorta.

S Ellertovým odletem do Hangaye23) končí zpráva pro Rhodana v Amimotuo. Anoree Degruum vysvětluje, že Amagorta je pro jeho národ popis situace nebo místa, na kterém by se měli nacházet stavitelé Černých hvězdných cest nebo na které by se chtěli stáhnout.