Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1475
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1475
Název:Gesil na stopě
(Auf Gesils Spuren)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 490 / 491 NGL - 4077 / 4078
Dobrodružství na třech planetách - a invaze Hauriů
Hlavní postavy románu:

Ernst Ellert - bývalý teletemporarier hledá Gesil

Testare - Ellert dostane zprávu o svém druhovi

Ran - mladý Asporco

Vaanles - Beegone

Podle svého příkazu, který mu Kytoma a Testare před 40 lety dali, poté co ho zavolali a přinesli Chronologickou tabulku z Amringharu1), pokračuje Ellert2) ve hledání Gesil. Propočty Chronologické tabulky předpovídaly tehdy pro mocenskou oblast ID a zejména pro Mléčnou dráhu velice negativní následky, pokud Gesil, která byla unesena představiteli destruktivní moci, nebyla nalezena3).

Krátce před koncem roku 490 NGL odlétá Ellert se space-jetem HARNO4) v naději tam, kde v rujnách starého chrámového zařízení má podle dohody objevit zprávu od Testareho, na planetu Asporc5). Když nalezne Testareho holorekordér, opustí planetu6). Mladý Asporco Ran, kterého chce jeho rodina kvůli nežádoucí milostné aféře dostat z Asporcu, Terrance doprovází. V na konci prosince zaznamenaném poselství vypravuje Testare, že přes prostředníka získal kontakt na neznámého, který má vlastnosti Terrance, díky detailním znalostem se zdá být hodnověrným, a který ví, co se stalo s Gesil, kde se nachází a jak má splatit svůj dluh. Na závěr Cappin, který se chce na počátku ledna 491 NGL na Conjonku v Hangayi setkat s neznámým, že fáma, že Perry Rhodan a jeho druhové zahynuli v černé díře Perseus7), je lživá.

Během dvoutýdenního letu dorazí HARNO do Hangaye a odletí do systému Ashcan, který se nachází v sektoru mezi impérii Ingkoom-Hauriů a Karaponidů8). Hauriové, kteří Conjonk, čtvrtou planetu Ashcanu, obsadili, sestřelí HARNO, a Ellert a Ran se musí zachránit v SERUNech. Od mírumilovných Beegonů, půldruhého metru vysokých domorodců, se dozvědí, že Testare se tu dva dny před začátkem Haurijské invaze setkal s jiným humanoidem, a že jeho kosmická loď byla zničena Haurii. Cappin a neznámý byli zatčeni invazory a odvezeni na jejich loď. Poté co nějaký čas podporuje Thors, odporovou organizaci Beegonů, pronikne Ellert do haurijského křižníku a je rovněž zatčen.

Loď, která má Ellerta odvést k hlavnímu světu impéria Ingkoom, podnikne mezipřistání na neobydleném světě, který zná Terranec z asi deset let staré návštěvy. Když Trimaran karaponidů zaútočí na svého protivníka a Haurie přinutí k útěku, zůstane Ellert na planetě a potká tři trosečníky pocházející z národa Hauriů, ale jen půldruhého metru vysoké Mendary. Nakonec padne do pasti Karaponidů a je převezen na loď, která odlétá na Karapon9).