Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1549
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1549
Název:Ohnisko Poutníka
(Brennpunkt Wanderer)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Linguidové
Vydáno poprvé:1991
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1171 NGL = 4758
Cesta časem - setkání s teletemporarierem
Hlavní postavy románu:

Myles Kantor - najde orbitální data umělé planety Poutník

Ernst Ellert - hledač dorazí k cíli svého hledání

Perry Rhodan - Pozemšťan na Poutníku

Reginald Bull, Atlan a Alaska Saedelaere - Perry Rhodanovi společníci

Dorina Vaccer - Mírostrůjkyně Linguidů

Měření GALORSu potvrzují data dráhy Poutníka vypočtená UBI-ID týmem Mylese Kantora. Jedno ohnisko jeho eliptické dráhy tvoří soustava Teshaar s Lingorou, původním světem Linguidů1). 9. prosince 1171 NGL se shromáždí bývalí nositelé buněčných aktivátorů Perry Rhodan, Atlan, Reginald Bull, Homer G. Adams, Julian Tifflor a Ronald Tekener s loděmi ODIN, ATLANTIS, CIMARRON, QUEEN LIBERTY a PERSEUS na místě v sektoru Simban, na kterém se podle Kantorových výpočtů má Poutník vynořit. Když se tam umělá planeta skutečně objeví, nechá na něj Rhodan spontánně nastavit kurz, ale energetický štít kulovitou loď odmrští zpět. Ve stejném okamžiku opustí umělý svět medoloď MATKA s Alaskou Saedelaerem a Sielou Correl2). Saedelaere vypráví, že Ernst Ellert a Testare byli Mudrcem z Fornaxu přemístěni k Chronologické tabulce z Amringharu, která se nachází na Poutníku2), a přijali Homunkovu nabídku vzdát se svých Barkonidských těl a vstoupit do ID. Saedelaereho a Sielu Correl naproti tomu Homunk, jehož existence poté asi vyhasla, odmítl a oni přeskočili deset měsíců, které uplynuly od nabídky usedlého Nokturna. Reginald Bull se zájmem reaguje na životní příběh Siely Correl3).

Se dvěma shifty typu SCORPIO se Rhodan, Bull, Atlan, Saedelaere, Homer G. Adams, Julian Tifflor a Ronald Tekener pokusí proniknout energetickým štítem Poutníka. Štít sice oba shifty zadrží, ale Rhodan, Atlan, Bull a Saedelaere jsou přemístěni na povrch Poutníka. Když se se svými SERUNY chtějí vydat k šest tisíc kilometrů vzdálenému strojnímu městu, ve kterém se nachází fyziotron, předstoupí před ně Ellert ve svém původním těle a s vědomostmi z roku 1971, ve kterém ho Rhodan poprvé potkal3). Připojí se ke čtyřem bývalým nositelům, protože ti jeho výstrahu před osudem, který jim cesta přinese, ignorují. Svou schopností teletemporace zažije Ellert zakrátko svůj celkový osud5) a rychle přitom zestárne.

Po jednom dni dorazí druhové k městu, ve kterém žijí představitelé mnoha galaktických ras, kteří nemají žádnou společnou řeč a tu mohou dostat teprve, když absolvují cestu do Země nikoho na východě. Rhodan a jeho společníci poznají, že s každým krokem na východ mizí životní síla, a že Ellert ale dosud jejich stárnutí bral na sebe. Když přesto pokračují dál, zůstane Ellert nejdříve pozadu.

Na hranicích města strojů poznají Rhodan, Bull, Atlan a Saedelaere, že jeho věže jsou neporušené a obávají se kvůli nálezům z Chirxiilu6), že se dostali na fiktivního Poutníka. Zestárlý Ellert je dožene, sdělí jim, že on sám se od ID odděli, aby je varoval před expedicí, protože pomatená superinteligence by je klidně nechala běžet do záhuby. Pak překročí smrtící hranici města a zemře. Ve stejném okamžiku se čtveřice mužů objeví na svých lodích, ke kterým mezitím přiletěl také Michael Rhodan s MONTEGO BAY a Icho Tolot s HALUTOU.

Poutním zmizí, a na jeho bývalé pozici je zaměřeno čtrnáct delfínovitých lodí Linguidů. Ze SINIDO předá Mírostrůjkyně Dorina Vaccer7) čekajícím poselství Nesmrtelného: »Každý krok, který jste udělali k bodu, který nebyl vaším cílem, a stav, o který neusilujete, se vám dvoutisíckrát přiblížil, než jste zpočátku věřili.«8). Atlan z toho vyvozuje, že čtyřdenní pobyt na Poutníku zkrátil život jeho a jeho druhů o asi dvacet let9).