Perry Rhodan 1212 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1212
Název:Největší show vesmíru
(Die größte Show des Universums)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 428 NGL = 4015
Z BÁZE se stává blázinec - objevuje se Tyric
Hlavní postavy románu:

Tyric - kosmokrat jako "showmaster"

Nachor z Loolandre - Armadoprinc se mění

Perry Rhodan - Terranec je zklamán

Gucky a Gesil - myšob a Rhodanova žena u pramene života

Horvat Gool - DNA-inženýr BÁZE

Poté, co se na BÁZI začnou kupit iritující případy, ohlásí nakonec jeden ze špatně fungujících robotů příchod Tyrica1), což bude spojeno s největší show vesmíru.

S příznaky paniky se Nachor náhle vydá do Loolandre. Gucky a Gesil sledují Armadoprince a všimnou si, že Armadomontéři začnou vyklízet pramen života u propadliny Aytů2) od zbytků Bílých havranů. Nakonec odvedou Aytové Nachora k prameni života a ponoří ho do Ordobanovy substance, která se v něm nachází. Psionické impulzy vycházející z pramene zbaví Guckyho dočasně vědomí. Objeví se Saddreyu3) a vysvětluje, že Nachorova osobnost se musela spojit s Ordobanem, aby Armadoprinc získal vzpomínky naprogramované ve svých genech a mohl tak začít plnit svůj úkol v souvislosti s mentálním depotem v rámci Nekonečné Armady4). Armadoplameny vyhasnou, protože Nachor nasaje do sebe mentální energii Ordobana, která v nich byla uložena. Se zvýšeným charisma vystoupí Armadoprinc jako Nachor-Ordoban z klokotající hmoty pramene života, poděkuje Armadistům za věrnost a prosí je zároveň o odpuštění za to, že jimi pomocí Armadoplamenů manipuloval. Představitelé na svobodu propuštěných národů spontánně souhlasí s tím, že naplní Ordobanovo přání a zůstanou v Armadě, dokud TRIICLE-9 opět nezaujme své původní místo. Gucky a Gesil doprovodí Nachora-Ordobana k Armadoprorokovi5), který Armadoprinci oznámí, že musel změnit mentální depoty, aby s jejich pomocí mohl uvolnit Nekonečné Armadě blokovanou cestu do Hlubiny. Nakonec přijme do sebe Nachor také energii starého Ordobana nahromaděného v Armadoprorokovi.

Když se v BÁZI začíná vzrušení z očekávání blížit svému vrcholu, objeví se kosmokrat Tyric ve formě Nachora a nechá materializovat stan z formovací energie. V průběhu senzačního představení, ve kterém v aréně stanu zinscenuje představení skládající se z fascinující směsi fantazie, napětí, erotiky, humoru, exotiky a magie, oznámí Tyric Perry Rhodanovi, že Nekonečná Armada nesmí v žádném případě odletět ke chronodegerovanému Světu sta sluncí, ale musí zamířit k planetě Rando I6), která se má stát chronofosílií, protože se tam nachází plazma ze Světa sta sluncí. Rhodan nechá okamžitě změnit kurz.

Mezitím zjistí Ras Čubaj, který vyšetřuje vraždu mladé ženy, že záhadný zločin spáchala bytost se vzhledem Nachora. Informuje Rhodana a nakonec se vydá, povzbuzován Tyricem, společně s Taurecem, Višnou, Ernstem Ellertem a Irminou Kotčistovovou s pomocí na STROJI 6 ukořistěných řídících modulů pedotransmiterů7) do LÍHNĚ8). Teprve když Nachor-Ordoban po dosažení Rando předstoupí před Tyrica a vyděsí se9), pozná Rhodan, že zdánlivý kosmokrat je podvodník. Neznámý10) zmizí ale s posměšným smíchem a psionická šoková vlna zbaví posádku BÁZE vědomí10).

Aktuální data:
28.9.2021
1566 před NGL
13. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459485.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!