Perry Rhodan 1213 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1213
Název:Superbojovník
(Der Superkämpfer)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 / 428 NGL = 4014 / 4015
Stalion Dove v centru Dekalogu - Oxtorňan je zkoušen
Hlavní postavy románu:

Stalion Dove - Oxtorňan v moci Dekalogu

1-1-Helm - pán LÍHNĚ má ambice

Einstein - sluha 1-1-Helma

Giffi Marauder - astrální rybář

Peruz - Okrill Staliona Doveho

Pomocí pedotransmiteru je Stalion Dove1) přesunut ze Světa sta sluncí do LÍHNĚ2). Android Albert Einstein, kterého 1-1-Helm2) vytvořil pomocí synteticky vyrobené části NASEF-konstanty geniálního terranského fyzika, aby zužitkoval jeho fantazii a kreativitu, podrobí bojové síly oxtornského hanzovního specialisty testu, zatímco ho konfrontuje s monstrózním protivníkem. Nakonec je Dove 5. září 427 NGL přesunut do hlubokého bezvědomí, ze kterého se probere teprve 21. září. Podrobí se vlivu jednoho »Elementu války« a musí nastoupit proti svému klonovanému dvojníkovi, ze kterého chce 1-1-Helm pomocí genetické optimalizace vytvořit nepřemožitelného bojovníka. Další hluboký spánek Oxtorňana trvá až do 1. prosince.

Mezitím se hvězdný rybář Giffi Marauder, zvaný Shaggy, zapřede do NASEF-konstanty spící, obrovské bytosti, ve které je uložen základ LÍHNĚ. Marauder, který původně pochází z Mléčné dráhy3), pracuje už řadu let ve dva miliardy světelných let vzdálené oblasti vesmíru pro Perwela Grover Goora, zatímco, doprovázen a hlídán pozitronikou Hildou, v Subtimeru pomocí psionické třpytky loví inteligentní, ale bezduché pětidimenzionální struktury, ze kterých se na Perwelaově mateřské lodi vytvářejí psionické transmiterové substance. Když se astrální rybář pokusí osvobodit pomocí gravitačních bomb, zničí 1-1-Helm jeho Subtimer. Marauder je zachycen pedotransmiterem. Část jeho NASEF-konstanty se sváže s pětidimenzionální kořistí, která tak získá schopnost vědomého myšlení a stane se Marauderovým psionickým bratrem3). V jenom z mnoha ocelově modrých protomateriálních bublin, ze kterých se skládají základy ZESILOVAČE, který je stejně jako LÍHEŇ a SKLAD ukryt v NASEF-konstantě obrovské bytosti, je astrální rybář 1-1-Helmem zakonzervován v nulačasové sféře.

Aby mohl Maraudera osvobodit, podporuje jeho psionický bratr Einsteina, který doufá, že si zachrání vlastní život, když Dove zůstane nepřemožitelným. 1. prosince naváže s Oxtorňanem kontakt a odstíního ho od válečnického elementu. Zatímco se Dove od 7. prosince do 4. února 428 NGL zotavuje v hlubokém spánku z dalších bojů, vyrobí 1-1-Helm na radu Einsteina Okrilla4) Peruze. S jeho pomocí přemůže hanzovní specialista veškeré klony a jejich Okrilly. Aby zabránil pitvě Peruze, pomocí čehož 1-1-Helm chce vypátrat tajemství záhadné převahy, rozhodne se Dove, který se pomocí anomálie průběhu času náhle ocitne v 10. únoru, uprchnout z LÍHNĚ.

Aktuální data:
20.1.2022
1565 před NGL
1. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459599.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál