Perry Rhodan 287 (Česká obálka) Perry Rhodan 287 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 287
Název:Hala nepřemožitelných
(Die Halle der Unbesiegbaren)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Mistři ostrovů
Vydáno poprvé:1967
Vydáno v češtině:2000
Čas děje: 2405
Mise míru je přivede do Andro-Alfy – a Atlan čelí úhlavním nepřátelům svého národa
Hlavní postavy románu:

Atlan - Lordadmirál vede mírovou misi v mlhovině Andro-Alfa

Melbar Kasom, Ras Čubaj, Wuriu Sengu, Baar Lun, Omar Hawk a Sherlock - Atlanovi spolupracovníci při jednání v »Hale Nepřemožitelných«

Major Frank Stuyven - velitel lehkého křižníku VANUTO

Grek-1 - ministerský předseda Maahků a nejvyšší z »Devíti otců«

Aby snížili hrozbu pro Mléčnou dráhu vycházející z flotily duplikantů Mistrů ostrovů, rozhodne se Perry Rhodan zničit sluneční transmiter v centru Andromedy. Je si ovšem vědom, že něco takového nemůže udělat bez dohody s Maahky. Přes sluneční transmiter v soustavě Ztracených se CREST III přesune k terranské základně Power Center na Gleamu v Andro-Betě. Těhotná Mory Abro, která má asi za dva měsíce porodit dvojčata, zůstane v Mléčné dráze.

Z Gleamu odstartuje Atlan 16. června 2405 s lehkým křižníkem VANUTO, který má díky třem lineárním pohonům dolet 900‘000 světelných let, do Andro-Alfy, aby Devět otců, vůdčí špičku Maahků, informoval o plánovaném útoku na sluneční šestiúhelník a uzavřel s nimi mírovou smlouvu. Arkonidana doprovází Melbar Kasom, Ras Čubaj, Wuriu Sengu, Baar Lun, Omar Hawk a Okrill Sherlock. Maahkové doprovodí VANUTO ke svému centrálnímu světu Tatrun, vodíkovo-metanovému obru, který jako pátá planeta obíhá kolem modrého obřího slunce Uhrak. V »Hale Nepřemožitelných« jsou Atlan a jeho společníci přijati Devíti otci. Ministerský předseda Grek-1 se ukáže být potomkem Velkého admirála Greka-1108, který během Metanových válek1) zničil Atlanovu devátou flotilu v systému Khorsal a který později pod tlakem halutského komanda hnaného puzením musel s Arkonidany vyjednávat o ušetření nevinných obyvatel planety Dolphart2). Překvapivě Maahkové pochopí, že je Atlan nesmrtelný. Když začne oficiální jednání, objeví špeh Wuriu Sengu na základě přijímačů dráždivých vln tři duplikanty mezi devíti vůdci dýchačů metanu. Tři duplové, šéfvědec Grek-3, velkoadmirál Grek-4 a biolog Grek-8, se snaží svým vlivem zabránit uzavření smlouvy s terranskou delegací. Po přerušení konference předá Atlan Grekovi-1 důkazy o Senguově pozorování.

Greka-4 odveze VANUTO s 500 metrovým křižníkem KOOTAAN nevědomky ke žhavému světu Mhurok, druhé planetě v systému Uhrak. Kasom, Lun, Hawk a mutanti se sice zřítí se svým space-jetem na Mhurok, proniknou ale do tefrodské základny, která je nakonec dobyta s podporou mužů z VANUTO a několika Maahků.

Mezi Solárním impériem a Maahky je uzavřena smlouva, která Maahkům garantuje životní prostor v Andromedě a Terrancům v Mléčné dráze. Kromě toho se dohodne společná operace proti Mistrům ostrovů. Terrancům je umožněno si i po vítězství nad Mistry ostrovů zanechat svou základnu v Andro-Betě, byť s redukovanou posádkou. Obchodní delegace má zjistit, jaké zboží přichází v úvahu pro obchod mezi oběma národy3).

Aktuální data:
24.1.2022
1565 před NGL
5. Katany Capitu 18995 da Ark
10022 pzA
JD: 2459603.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál