Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 280
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 280
Název:Škola agentů Cerrgoor
(Agentenschule Cerrgoor)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Kaymuurtes
« AT 279 • chronologicky • AT 281 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark

Klinsanthor, Zabiják Magnora, se pokouší vrátit na Skärgoth. Protože však v poslední době stále více porušuje zákony Nebytí, je Nezemí odpuzován. V normálním vesmíru je jeho životnost omezená. Rozhodne se tedy, že v čase, který mu zbývá, bude konat dobro. Na Kraumonu se zmocní těla Atlanova otce. Jeho cílem je pomsta Orbanascholovi III., a tak si s Atlanem a Fartuloonem promluví o vhodných lidech, kteří by se mohli dostat do blízkosti císaře. Jako nejvhodnější se jeví Mana-Konyr, vítěz soutěže KAYMUURTES. Klinsanthor na Atlanův dotaz prozradí, že v těle jeho otce je ještě malý zbytek duše. Poté se vydá do Mana-Konyru.

Mana-Konyr najal zchudlého šlechtice Pedar dom Khaala jako poradce. Ten je odhodlán vydělat na Mana-Konyr co nejvíce, než jeho sláva s dalším KAYMUURTES zanikne. Aby na něm nenáviděný počítač byl závislý, chce mu dohodit ženu jménem Nithrea, která pro něj pracuje. Mana-Konyr je zamilovaný do Nithrey. Na palubě hvězdné lodi LASEER se ho však zmocní Klinsanthor a násilně se Nithrey zřekne.

Dom Khaal si rychle uvědomí, že jeho klient už není stejný člověk. Usvědčí Klinsanthora tím, že ho zavede do místnosti s pozitronikem, na což Magnor Slayer reaguje lhostejně, aniž by věděl o Mana-Konyrově nenávisti k pozitronikům.

To však nemá bezprostřední následky, protože do lodi LASEER, která kvůli hypervíru opustila bezpečnou dráhu letu, narazí loď Maahk. Zajatí cestující jsou odvezeni na maahkskou základnu Cerrgoor, kde se z některých z nich stanou agenti Maahků. Dom Khaal při první příležitosti řekne Maahkům, že Mana-Konyr je císařův důvěrník.

Klinsanthor již nemůže libovolně měnit těla kvůli vyčerpání svých schopností. Proto musí co nejrychleji přesvědčit Maahky, že už má proti Impériu správné smýšlení a je dobrým agentem, jen když ho rychle využijí. Aby upoutal Maahkovu pozornost, vyzve své spoluvězně, aby ve vězeňském táboře vyhledali jejich úkryt. Pedar dom Khaal naopak požaduje, aby mlčel. Díky podpoře Nithrea, s nímž se usmířil, se Klinsanthorovi podaří zvítězit a najde skrytý vchod v kasárnách.

Protože vůle vězňů se zdá být nezlomná, chce je Grek, který je má na starosti, nejprve poslat na svět Thulinn, kde Maahkové v rámci své propagandy ničí Arkonidy v odporném otrockém životě. Klinsanthor však využije příležitosti, aby vyprávěl svůj vymyšlený příběh: Je to, jak říká, Orbanašolův politický nepřítel jménem Minaar kel Falthor, kterého císař odvedl s tím, že ho zavraždí. Jako Mana-Konyr se probojoval přes KAYMUURTES, aby se nyní pomstil Orbanascholu. Tuto verzi je schopen udržet i během výslechu.

Grek-1 ho chce využít. Cílem je však mocná tajná organizace, která by mohla v případě Orbanascholovy smrti okamžitě převzít moc. Na obchodním světě Valissa na druhém konci Ullishtanského sektoru je Dvojitý měsíční nosič Pharron připraven zajistit pro organizaci kontrolu nad posádkou Valissy. Jeho prostřednictvím má Mana-Konyr získat informace.

Pedar dom Khaal je mu předán jako dohled. Připojí se k nim společník dom Khaal jménem Herron Skarvier, Nithrea a náhodně vybraný mladík jménem Frille.

Disková loď má skupinu dopravit do Valissy, kde mají předstírat nehodu. Cestou má Skarvier jménem Greka-1 nakazit Mana-Konyra nemocí, takže zůstane na Valisse několik měsíců. Při instinktivní obraně je zabit Skarvier, který působil i jako pilot.

Klinsanthor požádá Frilla, aby změnil kurz a nechal se odvézt lodí na Arkon. Očekává odpor dom Khaal, který byl hypnoticky ovlivněn Maahky. Ve skutečnosti dojde k bitvě, při níž je poradce zabit. Nithrea je však také zmanipulovaná a zabije Frilla poté, co navede loď na asteroid. Klinsanthor ženu omráčí. Poté se nechá vyzvednout nákladní lodí MIRADOOR a dopravit na Arkon.

Na Arkonu Orbanašol triumfuje, když se dozví o záchraně Many-Konyra, protože ji potřebuje ke zvýšení své vlastní popularity. Nařizuje Lebo Axtonovi, aby se postaral o vítěze KAYMUURTES.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Agentenschule_Cerrgoor« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)