Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 279
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 279
Název:Vítěz a mrtvý
(Der Sieger und der Tote)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Kaymuurtes
« AT 278 • chronologicky • AT 280 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Nevzdávají se - hledají poslední důkaz Atlanova osudu...

Fartuloon se vzdá čekání na Huccarda před jeho bytem až po několika hodinách. V té době se Mana-Konyr po svém prvním zotavení opět odváží vyjít na veřejnost. Když se k němu Fartuloon přiblíží, uvidí Huccarda, jak podává Mana-Konyrovi balíček.

Kráječ břicha přepadne vítěze KAYMUURTES v jeho ložnici a zaskočí ho vlastní bojovou technikou. Poté se dozví, že mezi Huccardem a Mana-Konyrem existuje tajná dohoda. Ten v rámci dohody uvedl Atlan do předstíraného mrtvého stavu se zvláštním úderem.

Druhý den se znovu vydává hledat Huccarda. Nakonec se rozloučí s Ancastem, protože musí odletět s PFEKONem.

O hodinu později dorazí na Hirc Conquetest, Darracia, Fretnorc a další tři atlanští agenti. Showman pomocí svých psychických schopností zavede Fretnorce na okrajovou farmu, kterou Huccard využívá jako úkryt. Fretnorc přemůže strážce Parnooh. Huccard unikne, ale s Atlanem jako vězněm. Fretnorc a Conquetest je pronásledují, ale zjistí, že Huccard k útěku využívá nákladní loď DOPESTON.

Malé skupině agentů se podaří lstí dostat na jinou loď a vysílačkou pošlou zprávu Karmině da Arthaminově jednotce. Fartuloon už tam dorazil a řekl Arthaminovi o Atlanině přežití.

Když víte, kterou loď zachytit, můžete Huccarda zastavit. Ta se mezitím musí potýkat s probuzeným Atlanem, který už zlikvidoval polovinu posádky. Agent se přizná, že Atlanův plán prokoukl už na začátku. Odměnu si však chtěl vyzvednout sám se svými nejbližšími spolupracovníky, a tak tajné službě žádné informace nepředal. DOPESTON je odvezen jako kořist atlantskými loděmi.

Karmina a Atlan oslavují jeho přežití jako milenci.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_Sieger_und_der_Tote« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)