Atlan 278 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 278
Název:Poslední boj
(Der letzte Kampf)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Kaymuurtes
« AT 277 • chronologicky • AT 279 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Krystalický princ Atlan ve finále - poraženého čeká smrt

Poté, co Atlan přežije záři reflektorů, aniž by opustil své krytí, Zordec zabije Zyschiola. Do finále tak postoupili Mana-Konyr, Zordec a Atlan, přičemž o vítězi rozhodnou dvě bitvy. Atlan musí bojovat se Zordecem. Vítěz se pak ve stejný den utká s týmem Mana-Konyr.

Fartuloon se mezitím snaží vypátrat Glotho-Carnovu smrt. Vyhledá šéfa bezpečnosti Arze Amphtaka a je odkázán na univerzitní nemocnici Mal-Dagmon, kde je tělo ohledáno. Doktor Dartassoc mu sdělí, že Atlanův protivník zemřel na dvousložkový jed, který působí pouze v kombinaci s potem strachu. Tento jed mu klidně mohl podat jeho poslední protivník, vědec Quaustrell, se škrábanci, takže není třeba podezřívat zásah zvenčí. S doktorem a jeho sekretářkou se Fartuloon vydává na oběd do čtvrti Pruem, kde sídlí bojové agentury. Nakonec Huccarda objeví, ale v rozhovoru se obratně vyhýbá všem obviněním. Poté Fartuloon stráví noc s hospodyní Ankastou, aby se rozptýlil od svých obav o Atlan.

Třetího dne se odehraje první bitva o Atlan. Dostává se do těžkých problémů, protože Zordec schytává téměř všechny rány. Po dlouhém boji se Zordec překvapivě zhroutí. Atlan na rozdíl od diváků nevidí žádné důsledky svých útoků. Během boje Fartuloon objeví mezi diváky Huccarda a nakonec se dozví, že se účastnil volného boje a pomohl Atlantovi proti Zordecovi.

Na Arkonu Lebo Axton pozná Atana i přes jeho převlek, ale není si jistý.

Jen o hodinu později musí Atlan bojovat s Mana-Konyrem. Po vyrovnaném boji Atlan prohrává a je zřejmě zabit Manou-Konyrem úderem do nervového uzlu, který způsobí zástavu srdce.

Fartuloon je v šoku. Navštíví Ankastu v jejím baru. Poté se rozhodne najít Huccarda a pátrat po Atanově těle. V márnici na stadionu zjistí, že Atlantovo tělo chybí. Prostřednictvím Arze Amphtaka se dozví, že tělo bylo převezeno do univerzitní nemocnice a ukradeno.

Fartuloon opět stráví noc s Ankastem. Poté pátrá po Huccardových stopách a najde byt, který si bojový agent pronajal.

Vítěz Mana-Konyr se mezitím inkognito ukryl.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Der_letzte_Kampf« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál