Atlan 277 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 277
Název:Aréna smrti
(Arena des Todes)
Autor:Hans Kneifel
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Kaymuurtes
« AT 276 • chronologicky • AT 278 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.499 da Ark
Je tu jedenáct bojovníků - přežít může jen jeden z nich.

Fartuloon jako velitel vězeňského transportu PFEKON osobně dopraví Atlana na planetu Hirc, kde se koná amnestie KAYMUURTES. Křišťálový princ je umístěn do cely, kde se setkává se svými deseti soupeři: jsou to vzbouřenec Glotho-Carn, psychopat Nannkost, vrah Zyschiol, Mana-Konyr, temný Zordec, Delc Losta, vyděrač a vědec Quaustrell, Elc Blaskon, Rastehn a Frellkeyer.

Huccard navštíví Atana ve vězení a představí se jako jeho agent. Slíbí Atlantovi volný postup v prvním kole, což je podle něj nemožné. Ve skutečnosti si však vylosuje volný los, zatímco jeho deset konkurentů musí první den bojovat mezi sebou. Díky tomu si Atlan v médiích vysloužil přezdívku "šťastlivec".

Vítězi prvního kola jsou Mana-Konyr, Nannkost, Glotho-Carn, Zyschiol a temný Zordec, kteří zabijí své protivníky a sami utrpí více či méně vážná zranění. Nejnebezpečnějším protivníkem se zdá být Mana-Konyr, který nenávidí počítače a má zvláštní styl boje.

Huccard během zápasů znovu navštíví Atana a zeptá se ho, proti kterému soupeři má podle něj největší šanci. Atlan rozhoduje ve prospěch Glotho-Carnu. Ve druhém kole je Atlanovi přidělen jako soupeř vzbouřenec a bývalý důstojník. Při příští návštěvě Huccard dokonce předpovídá, že Atlan bude muset odehrát pouze jeden zápas.

Té noci Glotho-Carn nečekaně umírá, ačkoli nebyla zjištěna žádná život ohrožující zranění. Zpráva přichází příliš pozdě na to, aby se režim změnil. Atlan tedy nemusí druhý den soutěžit. Diváci skandují, aby jim bylo umožněno vidět šťastlivce, o kterého byli tak dlouho ochuzeni. Poté, co Mana-Konyr ve svém druhém zápase zabije Nannkosta, je Atlan přiveden na stadion, aby ho představil 500 000 divákům.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Arena_des_Todes« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
1.7.2022
1565 před NGL
25. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459761.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál