Atlan 281 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 281
Název:Moc slunce
(Die Macht der Sonnen)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Kaymuurtes
« AT 280 • chronologicky • AT 282 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Rozhodnutí je blízko - uzurpátor má být zabit.

Na osmém Haru Lebo Axton náhodou zjistí, že někdo ukradl jeho videozáznam. Avrael Arrkonta se domnívá, že Síla slunce spřádá plány proti Lebo Axtonovi. Pro vlivné členy této organizace se Axton díky svému vzestupu k moci po aféře s dvojníkem stal příliš mocným.

Detektiv objeví spojení s průmyslníkem Kramatem Herraktonem. S pomocí minirobota LA-1 se podívá do jeho výrobních zařízení a zjistí, že se vyrábí jeho robotická kopie. 17. dne měsíce Hara má být tato kopie nasazena.

Robotický dvojník totiž podle všeho toho dne opilý žvaní o císaři v restauraci na volném prostranství Gartokanu. Skutečný Axton má však dokonalé alibi, protože v daném období vede osobní rozhovor. Šéf zpravodajské služby Kethor Frantomor vidí šanci zbavit se nepříjemného konkurenta a okamžitě vtrhne k císaři - jen aby byl Axtonovou přítomností uveden do rozpaků. To způsobí, že jeho postavení u Orbanašola III. prudce klesne. Ermed Trelgron a Avrael Arrkonta zničí falešného Axtona.

Lebo Axton vyláká Kramata Herraktona do bytu tím, že mu prozradí falešné pozvání od Herraktonovy bývalé velké lásky Eladiny Berriskont, která se provdala za guvernéra Olviskoynku. S pomocí drogy pravdy se Axton dozvídá, že Síla sluncí se obává Orbanasholova pádu. Než aby se Atlan stal císařem, raději odstraní samotného Orbanašola a nahradí ho vlastním loutkovým vládcem. Mana-Konyr má být získán pro císařovo odstranění. Axton je nucen znovu požádat Arrkonta a Trelgrona o pomoc při záchraně nenáviděného císaře.

S císařem se Frantomor snaží být otevřený, když už nemá moc co ztratit. Šéf zpravodajské služby císaři sdělí, že moc Slunce ho chce zradit. Axton ho v tomto bodě podporuje, ale navrhuje opatrnou taktiku.

Lebo Axton se účastní akce, na níž je Mana-Konyr vítán na Arkonu I. Kriminalista vycítí, že se Klinsanthor zmocnil těla. Přemožitelka Magnora zase zřejmě prohlédne Axtonovu podivnost v časové rovině. Axton se snaží zůstat v časové rovině Alt-Arkonu, zatímco se na něj Klinsanthor zaměřuje.

Přesto Magnorslayera sleduje, když se účastní sportovní akce. Tam už Klinsanthora cítí méně. Ten zřejmě dostává pokyny od průmyslníka jménem Vaygoke Prokasta, o němž se předpokládá, že je součástí moci Slunce. Axton se bez váhání vloupe do Procastova bytu a najde důkazy o pokusu o atentát, který se měl odehrát následujícího dne na festivalu. Byla ukryta zbraň, která automaticky vystřelí jedovatou šipku. Mana-Konyr má císaře přilákat dostatečně blízko ke zbrani. Axton těsně unikne z Procastova bytu.

Na hostině se Axton téměř opozdí vyčerpáním. Dokáže zasáhnout, takže místo Orbanašola je zabit Prokasta.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Macht_der_Sonnen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
24.9.2021
1566 před NGL
9. Prikur 18995 da Ark
10021 pzA
JD: 2459481.5
58421 dha-Tamar
 
rss kanál
GAMAVERZE!