Atlan 282 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 282
Název:Konec Magnosmrtě
(Das Ende des Magnortöters)
Autor:H.G. Francis
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Kaymuurtes
« AT 281 • chronologicky • AT 283 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Vzpoura proti imperátorovi - z přátel se stávají nepřátelé

Po atentátu na Orbanašola III. byl Mana-Konyr zatčen a převezen do věznice Tekayl. Lebo Axton sám jen o vlásek unikne pokusu o atentát.

Orbanashol má v Axtona plnou důvěru. Ten má veškerou volnost při určování členů moci Suns. Přesvědčí také Orbanašola, aby propustil Mana-Konyra a využil jeho popularity ve prospěch císaře. Při rozhovoru s údajným vítězem KAYMUURTES se Magnorslayer a Kriminalista spojí.

Orbánaschol, kterého podporuje Mana-Konyr, aby mu zajistil publicitu, pronese plamenný projev, jehož cílem je obnovit ztracenou popularitu. Manipulací se silou sluncí však před kamerou usne.

Mezitím je Avrael Arrkonta pozván do Síly sluncí dodavatelem Ertrappem Quartantatem, o němž je známo, že spolupracuje se SENTENZOU. Arrkonta a Axton mají podezření na past. Axton proto vnikne do Quartantatova domu a obejde stráže. S pomocí drogy se dozvídá jména čtyřiceti nejdůležitějších členů od Quartantata, z něhož se vyklube šéf Síly sluncí. Za nového císaře je plánován snadno ovladatelný muž jménem Affraom Shekrey, ale Axton navrhuje Mana-Konyra s pomocí drogy. To zopakuje celkem dvaceti členům Síly slunce.

Přemožitel Magnora je téměř v koncích. Díky kontaktu s Axtonem získá nové schopnosti, které čerpá z Axtonova modrého pásu.

Následně kriminalista unikne útoku bojových robotů a překazí situaci s rukojmími, do níž je zapletena rodina Avraela Arrkonta, která rovněž usilovala o jeho smrt.

Od Mana-Konyra se Axton dozví, že Orbanašol bude na nadcházející konferenci sesazen a Mana-Konyr bude jmenován novým císařem. Kriminalista přesvědčí císaře, aby se nechal zatknout před kamerou, než budou spiklenci přemoženi skrytými bojovými roboty. Tímto způsobem má být veřejnosti prokázána legitimita zatčení.

Lebo Axton zmaří plán specialisty na roboty Yamata Gora, který chce v kritické chvíli zlikvidovat roboty v paláci.

Konference probíhá podle plánu, dokud Klinsantorovi nedojde síla a nechce Orbanaschola zabít jako svůj poslední čin. Aby ho zastavil, hodí mu Axton modrý pásek, ale ten se při kontaktu rozpadne a Magnor zabiják získá obrovskou sílu. Se starou silou jde zabít císaře a zdá se, že je imunní vůči Axtonovu ostřelování, dokud se energetická aura kolem něj náhle nezmění v černotu, v níž zmizí. Axton na okamžik vidí sám sebe ležet v Ištarině stroji snů. Po zabijákovi Magnoru nezůstaly žádné stopy. Orbánašol triumfuje a chce spiklence popravit.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Das_Ende_des_Magnortöters« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
6.7.2022
1565 před NGL
30. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459766.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál