Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 283
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 283
Název:Průsečík dimenzí
(Schnittpunkt der Dimensionen)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 282 • chronologicky • AT 284 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
S barbarem Ra na planetě Brány světa - začíná cesta bez návratu

Ra už nějakou dobu trpí Ištariným odchodem. Jeho deprese dospěla až do bodu, kdy se rozhodne vrátit na Zemi, aby se snad znovu setkal s Ištar. Atlan mu poskytne těžký křižník HAGAAR, který před několika týdny zajal Dermitron. Velitelem je bývalý pirát Srinakor, který se před několika lety setkal s Atlanem a přidal se se svou posádkou k povstalcům.

Přesná poloha Země není známa. HAGAAR tedy nejprve letí směrem do sektoru, kde se předpokládá Raův domov. Po dobrých 8000 světelných letech letu se křižník dostane do nestabilního vesmírného sektoru, kde HAGAAR musí přistát na planetě bledě červeného slunce, která není kvůli nestandardním podmínkám uvedena v mapách.

Na planetě žijí primitivní Gorané v symbióze s poradenskými Soostary. Když HAGAAR přistane, nařídí Soosteři postavit kolem lodi kamenný kruh. Tím se otevře světová brána, která umožní HAGAARům opět zmizet z planety.

Když Arkonidé hovoří s Gorany, ti jim kamenné kruhy ochotně vysvětlí. Arkonidé však této historce nevěří. Ra si myslí, že je to možné, protože podobné věci už na Zemi pozoroval.

Zatímco Ra se toulá po okolí na vlastní pěst, Srinakor vede malý vyšetřovací tým. Fyzik Mollnor měří podivná energetická pole na téměř kompletním kamenném kruhu. Když Arkonidé dokončí kruh, člen posádky Orotak zmizí a vydá se dovnitř.

Mezitím se kruh kolem HAGAARu uzavírá. Před Raovýma očima zmizí křižník světovou bránou. Nyní Ra a Srinakorova skupina uvíznou s kluzákem. Ra se rozhodne požádat Gorany, aby vytvořili kruh, kterým se chce dostat na Zemi.

Členové posádky Kantoro a Hoffgart chtějí Goranovy symbionty získat násilím. Jsou přemoženi a eliminováni světovou bránou planet. Srinakor spolu se svými společníky Logorem a Mollnorem nakonec dobrovolně proletí světovou bránou. Nahí dorazí na příjemný svět původu Soosterů, kde se stanou nositeli Soosterů.

Ra získá světovou bránu a za soumraku dorazí na svět, o kterém si myslí, že je jeho domovem. Tam si opět zvyká na primitivní podmínky.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Schnittpunkt_der_Dimensionen« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)