Atlan 284 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 284
Název:Past na MEDON
(Eine Falle für die MEDON)
Autor:Harvey Patton
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 283 • chronologicky • AT 285 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Arkonidan plní plán Maahků - je "obrácen"

Maahkové se rozhodli, že Atlan by byl jako císař nebezpečnější než Orbanashol III, a proto vyslali Arkonida Crocka Ekalva, který je jedním z těch, kteří se "obrátili" díky maahkovské manipulaci, aby infiltroval Atlanova povstalecká vojska.

Na serveru Kraumon se diskutuje o nedávném vývoji na serveru Arkon. Atlan poznamenává, že v případě pozemních bojů na Arkonu je k dispozici jen málo bojových obleků. O to se má postarat Mekron Dermitron, který je mimořádně úspěšný v pořizování vybavení. Je mu přidělen Carock Ekalv, dvojnásobný nositel měsíce, který nedávno dorazil na Kraumon. Agent Maahk hlásí údajné skladiště na planetě Posalkehn, kde mají být obleky k dispozici. MEDON je maskován jako křižník KISSON, aby mohl získat vybavení bez boje pomocí padělaných rozkazů.

Ve skutečnosti je Posalkehn zajatecký tábor Maahk, který je připraven jako skladiště podvodů. Vězni Saprest a Belšara - milenecká dvojice - mohou opustit tábor starými tunely a pokusit se varovat MEDON lesním požárem. Dermitron si však ohně nevšímá a chce planetu co nejdříve opustit. Posádka MEDONU je okamžitě zahlcena. Přitom konvertité, kterým velí Arkonid jménem Horklyn, předstírají smrt Carock Ekalv.

Poté, co se Saprest a Belšara tajně vrátí do tábora, rozhodnou se spolu se starým kuchařem Zefalonem pomoci nově příchozím. Dvojice vede Dermitrona s několika jeho muži starými tunely a umožňuje mu získat zpět svou loď. MEDON je však nucen uprchnout a není schopen osvobodit zbývající vězně, včetně některých členů své posádky.

Na Posalkehnu se Carock Ekalv v opilosti odváží mezi vězně a je zabit. Maahkovi však již od něj získali Kraumonovu pozici. Po útěku MEDONu se Posalkehnův Grek 1 domnívá, že ztratil moment překvapení, a volá posily pro chystaný útok na atlanskou základnu.

Na Kraumonu řekne Mekron Dermitronovi o pasti. Předpokládá se však, že po Ekalvově předstírané smrti se Maahkové nedozvěděli, kde se Kraumon nachází. Atlan se domnívá, že pokus osvobodit vězně svými prostředky je marný.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Eine_Falle_für_die_MEDON« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál