Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 285
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 285
Název:Rebelka
(Die Rebellin)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 284 • chronologicky • AT 286 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Utíká před Orbanašolovými nohsledy - a hledá krystalického prince.

Po zatčení členů Síly sluncí se urozené Arkonidce Getray von Helonk stýská po manželovi Helcaaru Zunthovi. Její pokusy zjistit více o manželově pobytu tajnou službu vyděsí. Novinář Sothan Olpoc, který se snaží případ zveřejnit, je zabit. Sama unikne na Arkon II s pomocí opatření, která pro ni připravili její manžel a Toochen.

Tam se dostane do spárů zločinecké skupiny vedené mužem jménem Assankor. Do skupiny patří agent Valtus Kherm, který pracuje přímo pro Lebo Axtona. Vezme ji na nákladní loď DAMORC, kterou má opustit na kolonii Imp. Tam ji vyzvednou rebelové z Atlanské skupiny.

Velitel nákladní lodi se jmenuje Vlisson, ale nemůže se rozhodovat sám, protože jeho první důstojník Tjellor pracuje pro POGIM. Během zastávky na planetě Kosic Tjellor zanechá Arkonida za sebou. Mimozemšťan z posádky jménem Gork, který má empatické sklony, ji zachrání před kombajnem a sám se hodlá stáhnout do divočiny Kosic.

Kosic je čistě zemědělskou kolonií pro mech zvaný Ghefgho, který slouží jako mírně omamný prostředek. Kolonie je na tak nízké úrovni, že většina obyvatel je prakticky nevolníky malé ekonomické elity díky dluhům. Mezi tuto elitu patří i Cherl, u níž se ukrývá Getray z Helonku. Musí vykonávat těžkou práci. Kromě toho je zavražděna žena jménem Cranira, kterou Cherl kdysi odmítla. S Getrayem z Helonku má nyní náhradu.

Gork se jí pokusí znovu pomoci a je zastřelen Cherlem a jeho bratrem Zolickem. Z pomsty von Helonk zapálí tábor s nasbíraným mechem. V šílenství způsobeném kouřem prozradí, že se chce připojit k Atlan. Cherl ji chce předat rozvědce.

Atlan a Fartuloon dorazí na Imp s CRYSALGIROU, kde jim posádka DAMORCU nic neřekne, protože se bojí Tjellora. Nakonec se pokusí zastřelit Atlan a Fartuloon. Přitom zabije Wharka, domorodé zvíře, čímž si vyslouží nepřátelství kolonistů a jejich Wharků. Odlétá do hor, což mu nepomůže.

Nyní se Atlan a Fartuloon dozvídají, že Getray z Helonku je na Kosicu. Odtud se snadno osvobodí pomocí CRYSALGIRA. Getray von Helonk jim poví o Síle sluncí a organizaci Gonozal VII. Atlan a Fartuloon doufají, že se jim jejím prostřednictvím podaří uzavřít výhodné spojenectví se Sílou sluncí, bude-li to nutné.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Rebellin« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)