Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 286
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 286
Název:Útok na Kraumon
(Angriff auf Kraumon)
Autor:Harvey Patton
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 285 • chronologicky • AT 287 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Metanové přicházejí - konec základnového světa se blíží

Kraumon si není vědom hrozícího útoku Maahků. Atlan se ještě nevrátil z letu do Imp. Zatímco se Corpkor a Eiskralle vydají na výlet do divočiny Kraumonu, vědec Terc na Akouhlu se chce pokusit přivést duši Gonozala VII. zpět do jeho těla tím, že ji stimuluje hyperenergií.

Terc na Akouhlově pokusu vede k nečekaným vedlejším účinkům: V systému se otevře strukturální trhlina a všechna hyperfyzikální zařízení se nekontrolovaně spustí. Vědomí Maahk Grek 48 je přeneseno z místa shromáždění Maahk do těla bývalého císaře. Vědci na svých monitorech vidí obrazy flotily Maahk, které vnímá tělo Greka 48.

Maahkové nashromáždili 120 válečných lodí o délce od jednoho a půl do dvou a půl kilometru. Morvoner Sprangk má podezření na snímky maahkské flotily a vyšle na hlídku loď MEDON připravenou ke startu. Mekronova loď Dermitron narazí na flotilu Maahků a je zničena. Všichni kromě deseti mužů, včetně velitele řízení palby Berkosche, který kryje ústup, posádka uniká v tendrech. Tendry MEDONu později zamíří do kolonie Cherkaton.

Na Kraumonu jsou varováni, ale mají k dispozici pouze 14 křižníků, z nichž největší jsou ISCHTAR a DAKKRON o průměru 300 metrů. Karmina da Arthamin řídí obranu z ISCHTAR. Kraumonova flotila není schopna zastavit síly Maahků. Po zničení všech pozemních pevností se nad Kraumonem vznášejí lodě Maahků a požadují, aby Atlan vyjednával. Morvoner Sprangk se snaží vyčkávat.

Terc na Akouhlu modifikuje svůj pokus s Gonozalem VII. vědomí Greka 48 je s velkou energií vrženo zpět do jeho vlastního těla. Tím bez zjevného důvodu zničí vlajkovou loď Maahk a získá více času. V té době zaútočí velká flotila Arkonidské říše, která se shromáždila poté, co zjistila aktivitu Maahků. Povstalci využijí příležitosti a evakuují Kraumon se 14 křižníky.

Corpkor narazil na starobylé zařízení v divočině. Přes strukturální trhlinu se aktivuje vysílač, jehož prostřednictvím se dostane do světa stavitelů objektu. Setkává se s posledními zástupci nesmrtelné rasy, kteří již nemohou opustit svou sluneční soustavu a již 20 000 let žijí ze vzpomínek vzácných návštěvníků Arkonidů. Poté, co mají Corpkorovy vzpomínky, může odejít. Iceclaw na něj čeká. Společně se dostanou na ISCHTAR, poslední loď, která opouští Kraumon. Karmina jim nařídí, aby se shromáždili 26 světelných let daleko na Sorkothu.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Angriff_auf_Kraumon« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)