Atlan 287 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 287
Název:Hrůzy černé planety
(Die Schrecken des Schwarzplaneten)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 286 • chronologicky • AT 288 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Jsou to trapeři - jejich cílem je zničení horního světa.

CRYSALGIRA se vrací na Kraumon. Atlan a jeho následovníci najdou pozůstatky vesmírné bitvy. Rozsáhlé oblasti povrchu planety jsou spálené a v systému se potulují trosky arkonidských a maahkských lodí. Automatický vysílač jim oznámí, že Karmina da Arthamin nařídila ústup do Sorkothu.

Než CRYSALGIRA odletí, Atlan je nechá hledat přeživší. Najdou muže, který v panice opustil svou loď a přišel o rozum. Poblíž lodi, ze které přišel, je spatřena podivná energetická trubice.

Atlan a Fartuloon hledají vrak. Přitom se dostanou do blízkosti hadice a jsou nasáty. Hadice je přenese na povrch černé planety, která jako by existovala v prázdnotě. Fartuloon si vzpomene na legendu o černých planetách, které obývají bájná stvoření, jež v normálním kontinuu nastražují pasti na vesmírné lodě. Oba se zdrží otevření přileb.

Na planetě se dějí podivné věci: Atlan a Fartuloon najdou mrtvého Arkonida z lodi, který byl při příletu rozdrcen. Energetickou bariéru lze prorazit pouze pomocí Skarga. Atlan a Fartuloon obklopují poskakující, sotva rozeznatelné postavy. Atlan uvidí kamenného Arkonida, který mu řekne, aby našel Honku.

Jezdec na robotickém koni vede Atana a Fartuloona do vesnice mužů v kápích. Tvrdí, že jde o Arkonidy z dynastie císaře Feranrola, která žila před 900 arkonskými lety. Jejich vůdce Chersoth vysvětluje, že jsou znetvoření radiací, a proto mají kapuci. Na černé planetě jsou však také nesmrtelní.

Atlan a Fartuloon kapucínům nedůvěřují, když jim nabízejí, že Černá planeta bude sloužit jako průchod pro arkonidské lodě. Křišťálový princ a jeho mentor pro ně mají projít Fontánou - rudou energetickou koulí -, což je údajně Vermummerům zapovězeno.

Jako outsider mezi Kapucíny se setkávají s Honcusem, Ocelovým. Zmutoval jinak než ostatní Arkonidé a je strnulý. Za to si zachoval zdravý rozum. Řekne jim, že Kapucíni jsou posedlí patologickou nenávistí k normálním Arkonidům. Jen díky Skargům se Atlan a Fartuloon dostali bezpečně na černou planetu. S pomocí skargů mají kapucíni v plánu použít fontánu jako průchod do normálního vesmíru. Skákající si je podmanili. Existují také Zářící, což jsou uvízlí Maahkové, které před udušením zachraňují světelná energetická pole.

Honcus pomůže Atlantovi a Fartuloonovi utéct a dovede je k fontáně, kde na ně zaútočí vyhazovači a mumraj. Honcus se obětuje v boji u fontány a umožní tak Atlantovi a Fartuloonovi vrátit se k vraku bez mumrajů.

V normálním prostoru uplynulo jen čtyři a půl hodiny. CRYSALGIRA zničí vrak, načež se energetická trubice rozptýlí. Křižník pak letí k Sorkothu, kde však po povstalecké flotile není ani stopy. Po dvou dnech čekání se objeví kurýrní loď Maahků, která exploduje, když se snaží dostat do bezpečí před Arkonidy.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »Die_Schrecken_des_Schwarzplaneten« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)
Aktuální data:
3.7.2022
1565 před NGL
27. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459763.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál