Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Atlan > svazek 288
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Atlan, svazek 288
Název:Král dezertérů
(König der Deserteure)
Autor:Peter Terrid
Cyklus:Hrdina z Arkonu / Orbanascholův konec
« AT 287 • chronologicky • AT 289 »
Vydáno poprvé:1977
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 10.500 da Ark
Jsou považováni za přeživší bitvy - Atlan a Fartuloon v masce mrtvých.

Po několika dnech marného čekání u Sorkothu posádka CRYSALGIRY zjistí, že arkonidské tendry začaly poblíž Kraumonu vyprošťovat vrak lodi. Atlan a Fartuloon v tom vidí příležitost, jak se dostat na Arkon. Převezmou identitu padlých kosmonautů Lothora a Premcesta, kteří byli součástí posádky DEWAC, a čekají ve vraku DEWAC na záchranu lodi. CRYSALGIRA odlétá zpět do Sorkothu a po několika dnech má odvézt Getray z Helonku do říšského světa, aby se mohla dostat na Arkon.

Atlan a Fartuloon se málem udusí, dokud tendr KOPHAT nevyzvedne DEWAC. Když odlétá, zaútočí na něj průzkumníci Maahk. Atlan se stane hrdinou, když provede dočasnou opravu tyčového děla DEWAC a brání KOPHAT až do přechodu.

Navzdory jejich nadějím není DEWAC odvezen na Arkon III k opravě nebo kanibalizaci, ale do opravárenského světa Mirc. Tam jsou jako řadoví vojáci posláni na náborový úřad, kde jsou přiděleni na bitevní křižník SOWSTH, který za několik dní vyplouvá na vodu. V kanceláři se setkávají se dvěma kosmonauty Zerganem, Kastyrem a jejich svérázným bojovým robotem Pystherem, kteří mají být také na SOWSTH. Při rozhovoru v hospodě se dozvídají, že velitel lodi je považován za martýria. Nehledě na to, že Atlan a Fartuloon stejně nemají zájem být vysláni na zdlouhavou válečnou misi. Jejich rozhovor zaslechne pašerák lidí jménem Hurtheyn a nabídne jim za úplatu pomoc při dezerci. Jednání je přerušeno barovou bitkou s vojenskými policisty a poté další bitkou s vojenskými policisty proti Kralasenovi.

Zergan a Kastyr si domluví schůzku s Hurtheynem. Ten dovede skupinu ke Kesteru Hehlovi, králi dezertérů. Za tisíc hřiven na muže je propašujeme do mírového koloniálního světa. Atlan a Fartuloon však požadují převoz na Arkon, což by mělo stát dalších 65 % navíc. Protože Atlan a Fartuloon přišli na Mirc bez peněz, musí nejprve sehnat peníze.

Atlan vyhraje požadovanou částku při hraní karet Thur'dharr v kasinu. V kajutě vojáků Atlan a Fartuloon jsou náhle zasaženi podivným jevem: Jako pozdní efekt svého pobytu na černé planetě magneticky přitahují všechny kovové předměty v okolí. Účinek je tak silný, že se spustí radiační poplach a základna je poškozena.

Po skončení incidentu chtějí Atlan a Fartuloon skutečně odejít. Problém však nastane, když se robot Pysther zamiluje. Když se setkají s Kesterem Hehlem, opět se projeví efekt magnetu, tentokrát však s odpudivým účinkem. Z Hehla se vyklube robot, který je k Pystherově nelibosti zničen, protože předmětem jeho touhy byl král dezertérů. Atlan a Fartuloon se musí schovat v kanálech, dokud magnetické pole nevyhasne. Při tom se také ztrácejí peníze.

Hehlovi příznivci se objeví ve vojákově ubikaci a požadují náhradu za robota. Když Atlan hraje hloupého, je skupina odvezena na vesmírné lodi. K Atlantovu úžasu se ukáže, že jde o loď patřící společnosti TUUMAC, manželovi Getray von Helonk.

Tento článek vznikl strojovým překladem pomocí DeepL ze stránky »König_der_Deserteure« na německé Perrypedii (perrypedia.proc.org)