Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1188
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1188
Název:Patrola Loolandre
(Die Loolandre-Patrouille)
Autor:H.G. Ewers
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Terranci ve světelné sféře - operace Winzling se rozbíhá
Hlavní postavy románu:

Perry Rhodan, Gucky a Ras Čubaj - věnují se tajemství Loolandre

Nachor z Loolandre - Armadoprinc zmizí

Androw Denkbar - mistrovský pilot

Irmína Kotčistovová a Jercygehl An - členové Patroly Loolandre

Scoutie - Betšidka ze SOL hledá kontakt s galaktickou flotilou

Pokus teleportovat se z THE REAL MACCOY do SOL selže kvůli psionickým zvláštnostem světelné sféry. Gucky a Ras Čubaj se materializují s Perry Rhodanem a Nachorem z Loolandre v kosmické lodi Armadokováře. Na útěku před malým robohmyzem kolidují teleportéři při skoku s neznámým fenoménem a Armadoprince se jim ztratí.

Poté co se THE REAL MACCOY s velkými nesnázemi vrátí k BÁZI, spustí Rhodan Patrolu Loolandre, která má prozkoumat Armadojednotku 1. V rámci operace Winzling odstartuje jedenáct dvojic, mezi nimi Clifton Callamon a Leo Dürk1), Alaska Saedelaere a Carfeš, Fellmer Lloyd a Jen Salik, Icho Tolot a Tanwalzen2) a Irmína Kotčistovová s Jercygehlem Anem, v mini space-jetech, aby pronikli přes Torkroty.

Metabioseskupovačka a Cygride se dostanou na pórovitý povrch Loolandre a pozorují, jak se Aytové, 1.20 metru vysocí, čtyřrucí humanoidi, snaží oživit Bílého havrana3), jehož plachta byla předtím vyříznuta z povrchu Armadosrdce, zatímco plní houbovitou šedou hmotou, která pochází z takzvaných živoucích studen, do torza Armadomontéra připevněného k plachtě4). Pokus ale selže a nový Bílý havran se po krátkém letu zřítí. Současně se objeví tisíci Bílých havranů a klesnou vedle umírajícího na Loolandre. Aby hrůzné místo opustili, proniknou Irmína Kotčistovová a Jercygehl An do nitra Armadosrdce5).

Mezitím se Scoutie, Zyitě Ivory a Helen Almeeře6) podaří blufem opustit SOL se space-jetem FAVALO7). Na útěku před loděmi Torkrotů je FAVALO zachyceno hyperenergetickou sítí a přesunuti do mikroskomu, ve kterém tři ženy potkají Armadoprince. Pomocí dimenzionálního konvertoru se společně vrátí do normálního vesmíru a z povrchu Loolandre je vyzvedne Rhodan, Čubaj, Gucky a Andrew Denkbar, kteří s THE REAL MACCOY pozorovali umírajícího Bílého havrana.

Karavana s Ordobanem Armadokovářů mezitím pokračuje v letu skrze Loolandre8).