Perry Rhodan 1190 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1190
Název:Oceloví pavouci
(Die stählerne Spinne)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Nekonečná Armada
Vydáno poprvé:1984
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 427 NGL = 4014
Dva galaktičtí Scouti - zajati v síti Arachnidů
Hlavní postavy románu:

Clifton Callamon a Leo Dürk - admirál a zbrojmistr na Patrole Loolandre

Torquantuur - král páriů

Girinaar a Praak - Torquantuurovi poddaní

Arnemar Lenx - vládce Gharwů

LIZAMAR 1), space-jet Cliftona Callamona a Leo Dürka, je tažným paprskem odtažen k jedné kovové rouře o průměru dvaceti metrů, která tvoří síť Gharwů. Gharwové jsou pavoukovité bytosti s kuželovitě formovanou hlavou se šesti očima a mnoha čidly. Tři páry končetin disponují přísavkami a slouží k pohybu vpřed, zatímco čtvrtý pár funguje jako ruce. Se svou sítí uzavírají Gharwové otvor o průměru 15‘000 kilometrů na povrchu Loolandre a zabraňují tak neoprávněnému přístupu.

Callamon a Dürk opustí jet v SERUNech a musí pozorovat, jak Landrix, velký, pavoukovitý dopravní prostředek Arachnidů, malou loď rozebere. Oba Terranci poté zničí Landrixe, ale Gharwové se zřeknout trestu a informuj9 je o síťopárijcích, skupině Arachnidů, kteří se oddělili od hlavního národa, aby ochránili tradice matriarchátu. Calamon a Dürk jsou odvezeni párijci, kteří sami sebe označují jako »pokrokové« a ostatní Gharwy »dekadentní«, do 15 kilometrů dlouhé a deset kilometrů vysoké pevnosti královny Torquantuur, která se může samostatně pohybovat po síti. Poté co ale Callamon královnu a několik členů dvora vezme za rukojmí, nalákají oba Terranci nakonec ostatní Gharwy na stopu síťopáriům. Callamon a Dürk se sice zachrání u Gharwů, zabrání jim ale v útoku na Torquantuurovi lidi.

Arnemar Lenx, kníže Gharwů, chce oba Terrance jako vrahy Ordobana, jehož orientační impulzy Arachnidové postrádají, odsoudit k smrti, nechá se ale nakonec přesvědčit, že galaktická flotila chce Ordobanovi pomoci. Souhlasí proto, že skupina Gharwů zavede Callamona a Dürka k planetáriu Heernx, kde oba Terranci získají informace o Armadosrdci.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál