Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1459
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1459
Název:Zloděj ze Sira-VII
(Die Dieb von Sira-VII)
Autor:Marianne Sydow
Cyklus:Cantarové
Vydáno poprvé:1989
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 1144 / 1145 NGL = 4731 / 4732
Přelud jim zkříží cestu - a lovec se stane pronásledovaným
Hlavní postavy románu:

Nikki Frickel - trosečnice se ukrývá

Irmina Kotčistovová - mutantka má co dělat se zlodějem

Julian Tifflor, Ras Čubaj a Fellmer Lloyd - Terranci loví přelud

Dao-Lin-H'ay a Ge-Liang P'ou - Kartaniňané se loučí se svými druhy

Lakardón - Nakk

Se svými telepatickými smysly objeví Dao-Lin-H'ay1) v jednom kusu trosek SORONGU ještě živou Nikki Frickel2). Irmina Kotčistovová zachrání zraněnou pomocí svého buněčného aktivátoru. Na Nikkinu zprávu o současných poměrech v Mléčné dráze reaguje Degruum, Shyrbaat a Gavval s přesvědčením, že někdo musel Cantary manipulovat, aby byli schopni takovýchto krutostí. Když Anoree prozkoumávají centrálu stanice černé díry, objeví se znovu holografie Lakardóna1). Vyřkne prokletí a vysvětluje nakonec, že SIRA-VII je místem očisty a obnovy. Leží v něm řešení problémů. Anoree nakonec přemístí PERSEUS, CASSIOPEIU, YALCANDU a MARA-DHAO do normálního prostoru u Point Siragusa. BARBAROSSA zůstane u Anoree, kteří se snaží získat přístup do Mléčné dráhy.

Zatímco průzkumný oddíl prozkoumává stanici SIRA-VII, věnují se Dao-Lin-H'ay a Julian Tifflor Perle Moto. Tifflorova přesná znalost Ellertova životopisu umožní otevřít soubor ASHTON-3587-ID3). Ellert v něm vysvětluje, že po neúspěšném pokusu dostat se do Mléčné dráhy pomocí NARGA SANT4), se bude soustředit na svůj samotný úkol a ten bude splněn, u Gesilina černého plamene, až se Gesil dostane k určitému bodu. Protože Perla Moto je objektem, který by mohl vzbudit zájem mnoha inteligentních bytostí, mají být všechny informace ohledně Gesil uloženy v souboru, který může osobně otevřít jen Perry Rhodan.

Mai-Ti-Sh'ou, která už delší dobu naléhá na návrat domů, se vydá s MARA-DHAO do Ardustaaru. Dao-Lin-H'ay a Ge-Liang-P'uo se ale rozhodnou zůstat s Amimotuo u galaktiků a před startem kartanské lodi přestoupí na PERSEUS.

Podivné výpadky přístrojů v SIRA-VII přimějí Tifflora, aby společně s Fellmerem Lloydem, Rasem Čubajem, Irmínou Kotičstovovou a Ge-Liang-P'uo vstoupil osobně do stanice. Tam je skupinka konfrontována s přeludem, ze kterého Lloyd jako telepat může vnímat jen absolutní cizost a chtíč. Irmína Kotčistovová a Ge-Liang-P'uo zachrání Lloyda, které se přelud nejdříve pokusí zabít. Kartaniňanka přitom přijde o život, ale metabioseskupovačka zažene útočníka psionickými silami. Zaměření přeludu5) ukáže, že útočník je identický se zlodějem buněčného aktivátoru ze Satrangu5). Když se Irmina Kotčistovová vrátí do své kajuty v PERSEUSOVI, je její buněčný aktivátor, který si tam nechala, pryč6).

Anoree dokáží vytvořit spojení s Mléčnou drahou. Při průchodu Černou hvězdnou cestou ztratí ale PERSEUS, CASSIOPEIA, BARBAROSSA a YALCANDU přibližně jeden rok. Když se 28. července 1145 NGL vynoří z černé díry Perseus, jsou přepadeni loděmi Cantarů, které ale na pomoc přispěchavší svaz WIDDERU zažene na útěk.