Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 910
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 910
Název:Planeta telepatů
(Planet der Telepathen)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Kosmické hrady
Vydáno poprvé:1979
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 3586
Štvanice na Sceddo – dobrodružství s Ernstem Ellertem
Hlavní postavy románu:

Ernst Ellert / Gorsty Ashdon – "koncept" při pátrání po ID

Akrobath – horlivý robot

Tanjer – šéf rady Sceddo

Blaker, Kor, Kalus a Chworch – vědci ze Sceddo, světa telepatů

Protože při pátrání po ID potřebují výkonnější kosmickou loď, propátrávají dvojkoncept Ellert/Ashdon a robot Akrobath1) se svým space-jetem okrajovou oblast galaxie Ganuhr a hledají obydlené planety. Zpočátku jsou neúspěšní, ale pak je cizí torpédovitá kosmická loď dovede na Sceddo, Zemi podobnou druhou planetu jednoho dvojslunce. Obyvatelé planety, 1.30 metru vysocí, humanoidní Sceddorové s transparentní kůží, kteří své slunce nazývají Velké oko, jsou perfektní telepati. Jejich civilizace je ale ohrožována drastickým poklesem porodů, za které je kromě dřívějších pokusů o sterilizaci odpovědné také n-dimenzionální záření Velkého oka. Sceddorové proto chystají exodus a vysílají k navázání kontaktů s jinou civilizací automatické průzkumné lodě, jako taková, která Ellerta/Ashdona neúmyslně navedla na Sceddo.

Při příletu na Sceddo je space-jet koncepta zachycen silným tažným paprskem. Protože povařuje bytost se dvěma vědomími za nebezpečnou pro Sceddo a chce zabránit invazi podobných tvorů, postará se fyzik Kalus o to, že vědecká rada schválí smrt Ellerta/Ashdona. Technik Kor ale dvojkoncepta varuje. Ellert/Ashdon uprchne, je ale znovu chycen Kalusovou pátrací četou. Protože Kalusův protivník, šéflékař Blaker doufá, že díky vyšetření cizince by mohl nalézt prostředek proti úbytku porodů, nařídí primární vědec a koordinátor Tanjer posunutí popravy. Když Kalus chce ale koncepta znovu zabít, zasáhne astronom a kosmoteoretik Chworch a odvede Ellert/Ashdona do bezpečí své observatoře.

S pomocí Chworchových kontaktních telepatů, zkušeného týmu pro zkoumání a zaměřovaní galaktických a intergalaktických mentálních impulzů, zachytí Ellert/Ashdon z velké dálky slabé mentální impulzy, které by mohly pocházet od ID. S podporou Kora propašuje Chworch Ellerta/Ashdona a Akrobatha do loděnice, ve které je připravena ke startu robotská výzvědná loď dlouhá dvě stě metrů. Rada mezitím zruší rozsudek smrti, ale Kalus se nechce vzdát. Když Ellert/Ashdon a Akrobat odstartují s robotskou lodí, přijde fyzik, který právě pod záď lodi umisťoval bombu, o život.

Koncept a robot poté opustí Ganuhr a naberou kurs na sousední galaxii, ze které přicházejí telepatické impulzy ID2).