Menu
Navigace: Databáze Multiversa > Série > Perry Rhodan > svazek 1235
hledat
Německá obálka (1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1235
Název:Blesky nad Edenem
(Blitz über Eden)
Autor:Clark Darlton
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 428 NGL = 4015
Nega-Psí v činnosti - proudy síly budou přerušeny
Hlavní postavy románu:

Ernst Ellert - metamorfer má aktivovat EDEN II jako chronofosílii

Kámen Noční světlo - společník Ernsta Ellerta

Ralf Marten, Tama Jokida a Betty Toufryová - mutanti mají opět těla

Tamaran - ředitel muzea ve vzdálené galaxii

ID - nesmrtelný se opět ozývá

Poté, co v něm strávil deset dnů, opouští Ernst Ellert Virosloup před HQ-Hanzy. Zatímco Taurec připravuje chronofosílii Země, zahalí jeho a Ellerta z Virosloupu vycházející světelná záře. V ní přejde v kosmokratovi uložená zbytková energie signálního plamene na metamorfa, který byl od ID vybrán, aby připravil EDEN II1), protože má silnou vazbu k superinteligenci, která si chce Taureca držet daleko od centra své mocenské oblasti. Virosloup se změní na deset metrů dlouhou, ptáku podobnou Viroloď TAŽNÝ PTÁK. S lodí z Virohmoty, ve které se nachází také Řádový muž Kámen Noční světlo2), opustí Ellert Zemi3).

TAŽNÝ PTÁK, který disponuje vlastním vědomím, musí svůj let na EDEN II ale přerušit, protože negativní psionická síla, Nega-Psí, zničí siločáry psionické sítě, které loď potřebuje k pohybu vpřed. Viroloď přistane na vodíko-metanové planetě Crabb, která jako jediná krouží kolem rudého slunce a ze které vycházejí před Nega-Psí varující telepatické impulzy. Ve městě ze zmrzlého kyslíku objeví jako dvě pěsti velké Psikery, kteří žijí v tělesné symbióze s polointeligentními, osminohými, červovitými Crabbery a jejichž existence je ohrožována také Nega-Psí. Aby reaktivovali psionické proudy, přejdou Psikerové houfně do Psiklotronu, prudce se otáčejícího, barevného prstence. Když se Ellert, posilněn silou ze signálního plamene, postavit Nega-Psí, obětuje Kámen Noční světlo svou existenci, zatímco skočí do Psiklotronu a tak díky dokonalé likvidaci svého já Nega-Psí eliminuje. Zmizelí Psikerové rematerializují. Když TAŽNÝ PTÁK po opravě psionické sítě Crabb opustí, poprosí cizí mentální impulz Ellerta, aby se vrátil, aby mu mohlo být poděkováno4).

TAŽNÝ PTÁK odletí do cizí galaxie, ve které Ellert na první planetě slunce Yellow objeví Lermuny, kteří se vyvinuli z dvacet tisíc let staré trestanecké kolonie Tefrodů. Nakonec Viroloď doletí k EDENU II.

Na náhorní plošině kopce, který ID materializoval uprostřed rovné plochy planety, připraví Ellert pod dohledem dvaceti miliard v superinteligenci nahromaděných vědomí, kteří všichni dočasně získají tělo, ve formě kulového blesku chronofosílii. Nakonec ID přenechá metamorferovi TAŽNÉHO PTÁKA, by se s ním mohl vrátit na Crabb5).