Perry Rhodan 1234 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1234
Název:Pirátský vysílač Acheron
(Piratensender Acheron)
Autor:Ernst Vlcek
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 428 NGL = 4015
VAROVATEL se ohlašuje - přenáší obrázky hrůzy
Hlavní postavy románu:

Leonard Frood - vedoucí dětské vesničky

Anne Piaget - Leonardova asistentka

Iris - Leonardovo problémové dítě

VAROVATEL - jeho osudové vysílání přichází z nicoty

Taurec, Višna, Gesil a Ernst Ellert - kosmokrati, Perry Rhodanova žena a Viromuž navštěvují Zemi

Počátkem prosince 428 NGL se do vysílání, ve kterém Krohn Meysenhart informuje napjaté obyvatelstvo Sluneční soustavy o příletu Nekonečné Armady, nabourá pirátský vysílač Acheron. Stříbřitě se lesknoucí postava bez tváře, která si říká VAROVATEL, ukáže pod titulem »A všechny hvězdy vyhasnou« ve třech aktech hrůznou budoucnost:

Dvanáct STROJŮ Anin Anů pronikne do Westside Mléčné dráhy a ve Sluneční soustavě dojde k obrovské vesmírné bitvě. »Element techniky« přitom vyšle armádu robotů, která lidi jako »Snílky« uvrhne do dlouhodobého spánku a nastolí temnotu. Probuzení bude moci nastat jen pokud Višna spáče obalí Viromrakem a znovu nastolí virotronické sesíťování. Útok STROJŮ a »Snílkové« jsou ale jen snaha o odvedení pozornosti Pána Elementů, protože černá duše Terranie, která je tvořena psycho-otisky bezpočtu současných a bývalých obyvatel města, vytvoří všechnopolykající moloch, který se roztáhne přes celou Zemi a hrozí spolknutím chronofosílie. Současně s tím začne Perry Rhodan pomalu umírat, a se smrtí posledního Rytíře Hlubiny vyhasnou všechny hvězdy1).

Se svým vysíláním, které se ohlašuje symbolem rovnoramenného trojúhelníku, v jehož rozích se ukazují šípy, vyzývá VAROVATEL lidstvo, aby se nesvěřovalo Viroimpériu a kosmokratům.

Zatímco Višna bezprostředně po přistání SYZZELU odmítne s Viroimpériem komunikovat, naváže Ernst Ellert kontakt s Virosloupem před HQ-Hanzy.

Jedna po druhé navštíví Belice a Gesil v Terranii »Leovu mateřskou školu«, internát pro dospívající a mladistvé. Zde žije asi 15ti letá, němá a ochrnutá Iris, která se před třemi lety najednou objevila poblíž testovací dráhy a jejíž původ zůstal neobjasněný. Teprve když obě inkarnace Višny dívku odvezou do Xenoformovací rezervace2), pochopí zmatený psycholog a ředitel internátu Leonard Frood, že Iris je Srimavo, třetí inkarnace kosmokratky, která kdysi přišla z Lokvorthu na Terru, aby Gesil zachránila před spoodii, které změnila Seth-Apophis, ale v souboji podlehla své silnější sestře3). Těžce zraněná se z Cozumelu zachránila v Terranii. Teprve když se Višna díky sestavení nového Viroimpéria opět narodila4) poznala od všeho démonického osvobozená Gesil5) svou vinu. Pomocí dočasné duševní symbiózy s oběma sestrami se Srimavo uzdraví, a tři inkarnace se oprostí od všeho, co je rozdělovalo6).

Nakonec Taurec odvede Višnu/Belice, Gesil a Srimavo k Viroimpériu, které podle výroku bouřkojezdce Stronkera Keena7) má stále ještě silnou vazbu na Višnu. To se nyní rozhodne, že Nekonečná Armada k aktivaci chronofosílie Terra musí projít Sluneční soustavu, a vyvolá tak nadšení mezi obyvateli soustavy.

VAROVATEL, za kterým se pravděpodobně skrývá »Dekalog Elementů«8), ale ve čtvrtém vysílání představí hrůzyplný scénář, ve kterém Kazzenkat lidstvo strhne do záhuby, když jako vůdce Nekonečné Armady rozdmýchá v Armadistech nenávist vůči Zemi. Ze Země se stane druhé Slunce a všechno skončí věčnou temnotou1).

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál