Perry Rhodan 1233 (Německá obálka, 1. vydání)
© VPM KG.
Série:Perry Rhodan, svazek 1233
Název:Návrat do Minussvěta
(Rückkehr in die Minuswelt)
Autor:Kurt Mahr
Cyklus:Chronofosíle - Vironauti
Vydáno poprvé:1985
Vydáno v češtině: -
Čas děje: 428 NGL = 4015
Waringerova velká hodina - Operace Ranní rosa začíná
Hlavní postavy románu:

Tormsen Vary - velitel Ledového houfu

Ernst Ellert - Viromuž na ledovém světě

Perry Rhodan - Terranec u Bluesanů

Kazzenkatt - Element vedení dává ultimátum

Geoffry Waringer - hyperfyzik řídí »Operaci Ranní rosa«

Yling Reece - Waringerova kolegyně

Po malých krocích mohou Ernst Ellert a Tormsen Vary potlačovat vliv Dekalogu na Chortu. Metamorfer může zprostředkovat na JOANNU cenné informace o Minussvětě. Protože Vary, který sice trpí odloučením od Mínus-světa, ale stále více rezignuje a nakonec boj vzdá, nechá se Ellert Taurecem opět přenést do BÁZE.

Aby Kazzenkatta ošálily, odlétají mezitím lodě GAVÖKu a Kosmické hanzy, posílené o deset tisíc jednotek Bluesanů, z Gatasu k Chortu, ačkoliv Psychomráz znemožňuje se k temnému světu přiblížit blíže než na pět světelných let. »Element vedení« rozkáže poté flotile Ledových a »Elementům prostoru« návrat na Chort.

Ačkoliv Geoffry Abel Waringer otálí, využije Yling Reece okamžik největší proximity pětidimenzionální oscilace paralelního universa a na vlastní pěst použije Selphyr-Fataro přístroj. Chort a lodě Ledového houfu jsou přesunuty do Minussvěta, ale hyperfyzička a nenahraditelný projektor1) zmizí bezestopy.

30. listopadu 428 NGL dorazí Nekonečná Armada do systému Verth. Aktivace chronofosílie Eastside inicializuje evoluční skok, který z relativně bezpocitových, jednoúčelně jednajících Bluesanů vytvoří emocionální, spontánní bytosti. Taurec vysvětluje, že zvláštní síla díky aktivací vyvolaného paramechanického šoku posílila spojení mezi mentálními depoty Ordobana a že proto zbývající chronofosílie mohou být aktivované už jenom samotným Perry Rhodanem a Nachor-Ordobanem s BÁZÍ a Loolandre.

Aby prošetřili změny Viroimpéria2), odstartují Taurec, Višna a Ellert se SYZZEL do Sluneční soustavy. Gesil, která cítí, že stojí ve zvláštním vztahu k Višně3), je sleduje s RAKAL WOOLVEREM.

Aktuální data:
5.7.2022
1565 před NGL
29. Dryhan 18996 da Ark
10022 pzA
JD: 2459765.5
58422 dha-Tamar
 
rss kanál